Pin-Toes způsobit tlak na klouby

Pin-prsty, tak pojmenovaný protože prsty skutečně ukazovat směrem k sobě, spíše než vpřed může být velmi problematické pro koně a nejsou jen konformaci problém. Normální koně kopyta se skládá z prstu, nebo zaoblené přední části, čtvrtiny nebo strany kopyta a patu, nebo zadní kopyta. V řádně plnil koně špička kopyta by měla směřovat přímo dopředu a kopytní stěnu nebo silnou vnější část kopyta, stejně jako žába nebo houbovité polštář v zadní části kopyta by měla umožnit rovné rozložení hmotnosti stejně jako správné zarovnání ze dne na Strouhavky, kolena, potlačovat, rameno, kyčel a pánevní kosti.

Obvykle pin-prsty se vyskytují na předních nohou, i když může dojít také v zadní. Pin-prsty jsou většinou vrozené, nebo hříbě se rodí s vnitřní otáčení nohou. Často je to také vidět v předchozích generacích v rámci konkrétních linkách, ale také to může být způsobeno růstu problémů a společných malformací v důsledku OCD nebo degenerativní onemocnění kloubů.

Jak prst přesune na vnitřní polohovací rotace spíše než přímé polohy, je kůň váha rovnováha posunula mírně. Uvnitř čtvrtina kopyta se často nesou větší váhu než vnější, což povede k nepravidelnému opotřebení kopyta a poškození vnitřní čtvrtletí. Paty a žába může být ovlivněna také, zvláště pokud je kůň stále na pastvinách nebo v oblastech se suchým, abrazivní typ půdy nebo se pracuje na tvrdé povrchy. Bez správné kopytní péči tento nevyvážený opotřebení kopyta začne klást nerovnoměrné tlak na vnější a vnitřní oblastech the Strouhavky, kolenních a ramenních kloubů, což může vést k zánětu, úlomky kostí a degenerace jedné nebo na obou stranách spoje.

V některých případech, kdy zakladatel a laminitidy byl problém kůň může mít nějakou rotaci o kopyta vzhledem k posunutí nebo otočení z kopytní kosti uvnitř kopyta sám. To se děje v důsledku poruchy na laminae nebo pozastavení materiálu, který chrání kopytní kosti a distribuuje hmotnost na vnější straně kopyta. Pokud k tomu dojde kůň může patě v, aby se zabránilo bolesti posílení bytu na kopyta.

Korekce pin-prst koně se obvykle provádí v průběhu času prostřednictvím koordinace mezi Sedlář, majitel a veterinář. Boty, které staví do vnitřek kopyta a rovnoměrně rozkládá tlak přes kopyta mohou výrazně pomoci koně v pohybu nohu dopředu, spíše než uvedení nohu s nohou obrátil dovnitř Postupně tvarování kopyto a pomocí nápravných boty bude nějakou dobu trvat, jak vazů, svalů a šlach se musí přizpůsobit další protahování. Včasná léčba, spíše než čekat déle, je vždy vysoce doporučeno jak podkovářů a veterináři.
Pin Prsty, Hoof poruchy, zdraví, Genetické poruchy, získaného poruchy

Klíšťata
Otevřené Skull Bones může, nesmí být Znamení Deadly poruchy
Známky a příznaky srdeční a respirační problémy u koní
Nízká imunita
Bolesti zad, příznaky Nohy slabost nervů, Související syndromu
Spavin a koně: Chcete-li jet nebo ne To Ride?
Cherry Eye
Parvovirus Nejčastější infekční onemocnění v špičáků
Psím von Willebrandova nemoc podobná lidské hemofilie
Tricky porucha často napodobuje epilepsie, IBS
Protein Ztráta enteropatie, A Difficult Stav k diagnostice a léčbě

Leave a Reply