PK nedostatek

Jedním z nejčastějších klinických poruch u koček je anémie. Anémie je stav, kdy je snížení počtu červených krvinek (erytrocyty Bloods) přítomných v hemoglobinu. Tato podmínka je zcela běžné u zvířat. Existuje mnoho příčin anémie sahat od ztráty krve, požívání omamných látek, infekce, poruchy imunitního systému, k selhání orgánů všechny, které představují klíčové příčiny anémie.

K dispozici jsou také genetické poruchy krve, které mohou způsobit anémii stejně. Erytrocyt pyruvát kináza je nedostatek méně časté, ale důležitou příčinou kočkovitých šelem anémií ovlivňujících. Tento nedostatek je také přítomný v některých plemen psů, jako jezevčík, bíglů, eskymák psů, basenjis a Highland White teriérů. Psi skončí ve věku čtyř, protože získání nemoci, ale kočky žít normální životnost a jen periodicky smlouvu nemoc celé své životnosti. Na rozdíl od psů, které netrpí osteosclerosis, či selhání orgánů.

Kočky s erytrocytů pyruvátu nemocí se nacházejí v severní i jižní Americe v současné době. Neexistuje výzkum uvedeno, že jsou i jinde, ale je pravděpodobnost, že tato nemoc není izolován těchto dvou kontinentech.

Primární funkce pro erytrocytů pyruvátu enzymů je metabolizovat cukr v kočičí těle. Vzhledem k tomu, cukr je odpovědný za výrobu energie, pokud tyto enzymy nepodaří dělat svou práci, jsou červené krvinky destabilizovala a anémie se vyskytuje.

Somálci, Habešané a krátké vlasy domácí kočky jsou plemena, která vnímány jako nejvíce náchylné k tomuto onemocnění.

Erytrocytů pyruvát je autosomálně recesivní genetické onemocnění, které může být předán prostřednictvím rodinných linií. Aby bylo pro kočku mít tuto dědičné choroby, musí mít dvě mutované geny. Je-li pouze jeden mutovaný gen kočka bude nosič. Nebude to mít nemoc, pouze schopnost předat jej na jeho nebo její potomky.

Neexistuje žádný definovatelný věk pro podmínku objeví, kočky jak mladý jak šest měsíců nebo stejně starý jako 12 let se chytil chorobu. Přes příčinný vztah na genetické úrovni, je možné, že erytrocytů pyruvát může být spojeno s vnějšími faktory prostředí stejně.

Příznaky

Kočkovité šelmy mohou mít celou řadu příznaků, ale ne všechny kočky budou mít nutně stejné. Některé kočky budou mít slabost nebo letargie (ospalost, pomalé, unenergetic apatická, neklidný, nebo lhostejný apatický nebo líný chování).

Ostatní kočky mohou ztratit chuť k jídlu a trpí následné hmotnost ztrácí. Stále jiní mohou skončit s rozšířenou břichy, protože splenomegalie (zvětšená slezina).

To, co odborníci zjistili, přes testování je, že některé Somálců, a Habešané kočky, které nikdy vykazovali známky anémie mají PK onemocnění. Mají pocit, že tyto kočkovité šelmy mohou měl anémii v minulosti, ale další výzkum příčin erytrocytů Pyruvát je ještě třeba udělat, aby bohatě řešení těchto zjištění.

Kdy test

Budete chtít vyzkoušet vaše kočka před chovu s cílem omezit možnost nákazy je předán na potomstvo. Testování není nutné, pokud již víte, že vaše kočka původ je PK zdarma.

Budete chtít poradit majitelům příbuzných vaší kočky testovat také, protože PK je dědičné genetické choroby.

Pokud je vaše kočka rodiče byli nositeli PK budete chtít, aby se ujistil, a mít to zkoušet.

Pokud jste vlastníkem domácí kočka, habešské, nebo Somali, nečekejte, až se příznaky objeví. These kočkovité šelmy mají predispozici k erytrocytů pyruvát nedostatku proto, měli byste nechat zkoušet hned. Jednoduchý vzorek krve může být užíván pro stanovení úrovně krve antikoagulační EDTA a zjistit, zda nemoc je přítomna. Můžete kočičí krevní vzorek bude odvlečen k laboratornímu vyšetření a výsledky mohou být zaslány zpět k vám, nebo vaší veterináře. Váš veterinární lékař je tam dále pomoci s dotazy a obavy o zdraví vaší kočky, pokud jsou výsledky a.
PK nedostatek, zdravotní problémy, zdravotní

Roztroušená skleróza nebo spavá nemoc: A, jimž lze předcházet Virus
Zdědil Ucpání Heart Valve, může zúžení ohrozit Váš mazlíček
Pohyby uškrtit stehno v Kavalír King Charles španělé jsou spojeny s Syringomy
Známky a příznaky
Protein Ztráta enteropatie, A Difficult Stav k diagnostice a léčbě
Iris Coloboma: Jeden z mnoha vrozených špičáku oční poruchy
PK nedostatek
Strongylus vulgaris: Deadly Worm
Foot Zranění
Pláč a trhání u psů
Křehký Hoof Může vyvolat dlouhodobé solidnosti problémy

Leave a Reply