Pláč a trhání u psů

Existuje mnoho plemen, které jsou náchylné k nadměrnému slz, stejně jako některá plemena jsou více náchylní k syndromu suchého oka podmínky a nedostatek slz. Buď stav může být přímým důsledkem zranění, genetických podmínek nebo infekcí k očím, které jsou inhibice nebo stimulace slzného žlázy.

V případech, kdy je zjištěno, nadměrná trhá jsou obvykle oba genetické a zdravotní faktory při práci. U plemen, jako je Malta, trpasličího pudla, jorkšírský teriér, Shar Pei, Pomeranian a americký kokršpaněl příliš slzného formace, také známý jako slzení, je velmi časté. V bílé a světlé zbarvených psů může být výsledek načervenalá skvrna po ústí z očí, obvykle známý jako červený droždí skvrna. V tmavších barevných psů slza skvrna může být mnohem méně nápadné, ale může být lehce kvasnicovou nebo vlhký zápach o hlavu psa. These kvasinková infekce problematické, protože může vést k dalším komplikacím oka a zvyšující se pravděpodobnost bakteriálních infekcí. Konstanta natržení udržuje prostor vlhký, takže ideální růst a chovatelskou oblast pro obě bakterií a kvasinek.

U plemen, jako je americký kokršpaněl je vlastně dědičná porucha v slzný odstranění systému z oka, které způsobuje trhání. V normálně fungujících očí jsou slzy vyrobeny z žláz v horním víčkem a třetí nebo nictitating víček. Tyto slzy jsou produkovány, když oko se stává suchá nebo podrážděná jako přírodní lubrikant a zvlhčovač pro rohovky nebo vnější vrstva oka. Slzy mytí přes oko, poskytuje živiny a vlhkost, a pak se vysuší do malého vaku, slzný vak, který je těsně pod okem pod kůži. To NSS se vlévá do nosní průchod přes malou trubku nebo posuvnými. V některých plemen trubka se nachází v blízkosti nosu, ale v jiných je dále zpět v nosní průchod, v závislosti na tvaru hlavy psa a tlamy. Jestliže je trubka, známý jako kanál nasolacrimal, stane připojen nebo zastavena až u jednoho konce, může slzy ne nadlouho přirozeně vypustit z oka. Slzy se, ve skutečnosti, je pouze tlačit ven z oka, když pes začne blikat, což vede k nadměrné slzení na tváři.

V některých plemen se slzní kanálky zanítit nebo poškozených v důsledku jiných problémů s očima such jako entropium, ektropium nebo rohovky ulcerace. Toto poškození se slznými kanálky mohou vést k nadměrnému slz nebo úplný nedostatek slz, v závislosti na typu dlouhodobého poškození, které je způsobeno tím, primární stavu.

Každý typ infekce nebo nečistoty v očích bude stimulovat slzný produkt jako tělo funguje, aby se pokusili spláchnout příčinu podráždění. Některá plemena jsou náchylná s vlasy, které rostou dovnitř, směrem k očí spíše než ven, pryč od očí. V těchto plemen konstantní podráždění vlasů otřela rohovky nebo dokonce proti řasám může vyvolat nadměrné produkci slz.

Nadměrné slzení by měla být vždy zkontrolovat veterináři zjistit, zda se jedná o strukturální problém oka, nebo pokud je to způsobeno infekcí. V případě infekcí antibakteriální oční kapky jsou často vše potřebné pro léčbu. Ucpané potrubí mohou být léčeny léky rozpustit blokády a monitorování může být zavedena, aby se zabránilo problému znovu objevuje.
Slza Skvrny, zdravotní problémy, Zdraví, Genetické poruchy, oční poruchy, poruchy získaného

Ušní maz Nahromadění
Eye Anomaly: častější u kolií než u jiných plemen
Vrozená porucha způsobuje přední nohu deformity u psů
Co byste měli vědět o Shar Pei Fever?
Protein Losing nefropatie – A chorobou ledvin
Objektiv Luxace v kategorii Psi
Žaludeční krutů: smrtelné pro vašeho psa
Zlomeniny malé problémy, které mohou vést k velké problémy
Oblačno Oči obvyklé v mnoha Aging Psi
Třetí očních Prolaps Příčina Cherry Eye syndromu
Zpět Ohýbání může být problém u starších koní

Leave a Reply