Polycystická onemocnění ledvin (PKD)

Perské a exotické krátkosrstých koček jsou zvláště citlivé na genetické onemocněním ledvin známý jako polycystické onemocnění ledvin (PKD). Stejný dominantní gen se vyskytuje u psů, dalších živočichů a lidí. Výzkum začal v roce 1990 s využitím ženského Peršany jako zkoušený předmět.

příčin.

I když jsou koťata rodí s cystami, nemoc je pomalý projevovat a způsobuje zvětšené ledviny a ledvin, u starších Peršany sedmi let věku a starších.

Na začátku cysty formace, jsou malé, ne větší než centimetr nebo tak. Cysty v tomto bodě se nezdá představovat problém u koťat, ale jako kočky věku, cysty mnohem větší. Ledviny zvětšit jako cysty zvětšení. Cysty také rostou v počtu, stejně jako velikost. Ledviny jsou zdaňovány k názoru, že se již nemůže normálně fungovat a vypnutí, které nakonec způsobí selhání ledvin.

Příznaky

Snížená energie

Zvracení

Deprese

Ztráta chuti k jídlu

Nadměrná žízeň

Časté močení

Je důležité si uvědomit, že kočky mohou zemřít z jiných příčin, než oni podlehnou selhání ledvin.

Diagnóza

Nejvíce afektivní diagnostický test k dnešnímu dni je ultrazvuk, který bude naznačovat přítomnost cyst v ledvinách.

Zmrazené části ledvin jsou převzaty od zemřelých koček testu na přítomnost cyst. Je také možné odstranit ledviny (nefrektomie) pro zkoušku.

Polycystická onemocnění ledvin je přítomnost cyst v kůře ledvin. Ale cysty může být také přítomnost v míše (soft dřeně-jako vnitřní centra) ledviny. Pokud jsou nalezeny jinde, ta kočka by neměl být diagnostikován tento konkrétní chorobu.

ÚPRAVA

Není známa žádná léčba k dnešnímu dni, že sníží nebo zbavit kočku těchto cyst.

Nicméně existují tři testy, které jsou v současné době ve fázi výzkumu vývoje:

Sójová bílkovina stravy

Citran draselný léčba

Drug – receptor epidermálního růstového faktoru, nebo EGFR, aby se zabránilo růstu těchto cyst.

Prevence

Ultrazvuk potvrdí autosomálně (ne sex spojeny) gen příčinou problému. Chovatelé mohou pomoci odstranit problém sterilizace a kastrace postižené kočky a chov pouze ty kočky, které nemají gen. Tak nové populace Peršanů a exotických krátkosrstí bude čistý a bez problémů.

Jestliže jeden kočka je polycystických zdarma a další kamarád je heterozygotní což znamená, že má jen jeden chromozóm dědí od svých rodičů příčinou problému, mohou být tyto dva nové kamarády ještě nějakou normální koťata. Jak to funguje je, že syndrom polycystických free gen může pouze darovat, že gen pro své potomky, zatímco druhý kočka, která má jak zdarma a postižených chromozóm a může darovat buď na jejich potomky. Pokud kočka věnuje volný genu koťata pak nebudou smluvně polycystické onemocnění ledvin.

Tato možnost může být schůdnější pro chovatele, pokud stud nebo královna v otázce je velmi cenná.

Dotčený perský nebo exotické krátkosrstá kočka může majitel požádat o kompletní kočičí historie rodičů, které zahrnuje jejich genetické historii a majitel kočky může mít také ultrazvuk udělat, aby se ujistil, jejich kočka je polycystické zdarma.

Prognóza

Bohužel, není tam žádný lék k dispozici pro polycystické onemocnění ledvin k dnešnímu dni. Postižené kočky zemře kolem sedmi let, ale to bylo si všiml, že domácí kočky mohou žít delší život. Rovněž je třeba poznamenat, že některé kočky umírá jiných chorob než selhání ledvin vůbec dojde.
Polycystická onemocnění ledvin, PKD, zdravotní problémy, zdraví

Polycystická onemocnění ledvin (PKD)
Club Foot V Horses – A Záhadný problém pro chovatele
Průlomy v psím zdravotních problémů, které
Anomaly Příčiny mutace krvinek; často fatální pro Pups
Endokardiální fibroelastóza
Trávicí Canal Funkce V Horse Health
Poruchy imunitního systému Strike Psi stejně jako lidé
OAAM V Arabové
Vnější paraziti mohou být ovládány
Teplo Citlivost problému stárnutí u některých plemen
Geneticky-Based Eye nemoc Převládající v kolie

Leave a Reply