Poruchy imunitního systému Strike Psi stejně jako lidé

As lékařský výzkum nás učí více o imunitního systému, a jak více a více autoimunitních onemocnění diagnostikováno u špičáků, zejména purebreds, otázka psa imunity se stává problémem pro rádoby majitelé domácích zvířat.

Ve všech savců, imunitní systém slouží jako obrana těla proti nemocem. Je složený z bílých krvinek, protilátek a různých jiných chemikálií tělo používá ve své válce proti infekcím a každé sledované látky vnímá jako cizí hostitelského zvířete. Je navržen tak, aby boj proti některé z těchto buněk, které identifikuje jako non-self, a dělá to přes chemické markery, které se nacházejí na povrchu každé buňky v těle zvířete. Je to tento přírodní bojovný design, který způsobuje osoby nebo zvířete tělo odmítnout transfuzi krve, transplantace orgánů a kožních štěpů.

Stejně jako u všech systémů, ale může imunitní systém selhání, a to buď překročením nebo underachieving. Imunitní systém, který omylem napadá vlastní buňky může způsobit řadu zdravotních problémů, které jsou společně označovány jako autoimunitních poruch. V ostatních případech, vadný imunitní systém není schopen chránit tělo dostatečně, takže to bezbranný vůči infekcím a bakteriím.

Když se štěňata prvorozený, to je důležité, že jim mělo být dovoleno, aby zdravotní sestry z jejich matky hned, za účelem získání kolostrum. To je matky pre-mléko, která je bohatá na protilátky a pomáhá štěně nastartovat svůj vlastní rozvíjející se imunitní systém. Štěňata, že to nechápu mléko jsou na vysoké riziko úmrtí z jakékoli oportunní infekce. Ve skutečnosti, Fading Puppy syndrom je uznán stav, ve kterém jsou štěňata se rodí zdravá, ale rychle se stal nemocný, odmítnout zdravotní sestra a zemřít. Obecně platí, že štěňata, která jsou narozené zdravé, dobře živených matek a pak se nechá ošetřovat po dobu nejméně šesti týdnů dařit nejlépe, pokud jde o jejich celkový imunity.

Vedlejším zjištěním je, že štěňata vznesené v normálním prostředí se zdravou matkou budovat mnohem silnější imunitní systém než těch, které byly v uměle sterilizované prostředí.

Smutnou pravdou je, že zatímco více teorie jsou zkoumány, to není zatím známo, co způsobuje autoimunitní onemocnění u člověka nebo u zvířat. Jakékoliv plemeno psa může být ovlivněna, a potenciální příčiny imunitních systémových nedostatků v rozmezí od více než očkování, látkami znečišťujícími životní prostředí, konzervační látky a / nebo genetických faktorů. Jen málo z těchto faktorů byla prokázána v lidské bytosti jako dosud, a ještě méně v špičáků.
Většina autoimunitní nemoci jsou neléčitelné a jsou řízeny s vysokými dávkami kortikosteroidů a dalších imunosupresivních léků, ke snížení psa imunitní odpověď. Psi s těmito problémy zřejmě by neměli být chováni.
Auto imunitního Poruchy, zdravotní problémy, zdravotní, Získané poruchy, poruchy Různé

Koleno Dysplazie: Záhadný Stav pro veterináře a vlastníci
Ušní maz Nahromadění
Kočičí infekční peritonitida (FIP)
Správa Hubnutí u obézních koní
Pozitivní výsledky při minimalizaci případů nakažlivé chudokrevnosti koní
PRA: Sight-Stealing genetická porucha, Listy Psi Blind, ale ne utrpení
Pohyby uškrtit stehno v Kavalír King Charles španělé jsou spojeny s Syringomy
Weight Management pro psy
Zdědil polyneuropatie jeden z mnoha nervy-příbuzné psím poruch
Mastocytů
Nesprávné výsledky Oční vývoj v Vision krádež sítnicové dysplazií

Leave a Reply