Potomac Fever: Sezónní Bakteriální infekce

Existuje mnoho jmen pro Fever Horse Potomac včetně koní Ehrlichial kolitida, koní monocytární ehrlichióza a akutní koní Průjem syndrom nebo prostě PHF. Ať už chcete volat podmínku, že příznaky jsou vždy stejné. Ne všechny koně, které jsou vystaveny prasat Potomac dostat stejné závažné příznaky, někteří vypadají obnovit bez pomoci, zatímco jiní mohou být smrtelně nemocný.

Koně rozvíjet Potomac Fever v létě, a to byla původně věřil, že bakterie (Neorickettsia risticii) žije v hlodavců a jiných malých savců během zbytku roku. To je nyní známo, že bakterie skutečně se nacházejí v hlemýždi a štěstími nalezené v čerstvých vodních toků a rybníků. To je si myslel, že koně pití nebo při chůzi v těchto oblastech smlouvu na bakterie, které vedou k přenosu. Kromě toho kousání hmyz, které jsou ve vodě vylíhnutých pravděpodobně ke krmení na malých červů ve vodě, čímž se infikuje se. Když tito komáři a další hmyz kousání zrát, tak se na Neorickettsia risticii bakterie. Když infikovaný komár nebo bodnutí hmyzem koně, je bakterie předán koně. Virus pak trvá asi 12 dní inkubovat nebo se objeví u koně před prvními příznaky jsou vidět.

V mnoha případech se první příznaky horečky Potomac jsou tak mírná, že majitelé mohou jen předpokládat, že kůň je unavený, nebo má mírný respirační potíže. Často mírná horečka, nedostatek energie a deprese, a náhodné vysoká horečka, která přichází a odchází jsou, které jsou zpočátku je uvedeno v tomto časovém období. Typicky po cca 10 dnů od mírných příznaků více zřejmé a závažných stavů, jako laminitidy nebo bolesti v kopyt, extrémní průjem, který je téměř tekutina v stálosti a kolika bude převládající. V některých koní nohy se budou zvyšovat v květnu břicha, a těhotné klisny budou často přeruší.

Diagnóza Fever Potomac je dokončeno přes stolici, že test na DNA bakterií, stejně jako krevní testy, které indikují vyšší než normální počet bílých krvinek, známý jako monocytů. Tento krevní test funguje pouze v časných příznaků onemocnění, takže fekální vzorek je velmi důležité v diagnostice.

Ošetření patří oxytetracyline, antibiotikum, které je podán intravenózně. Kromě antibiotika, jsou koně léčeni dehydratace, pokud průjem je těžká nebo působí delší dobu. Toxiny produkované bakteriemi jsou léčeni anti-inflammatories, které také pomáhají snížit zánět ve střevě, které způsobuje symptomy koliky. Brzy anti-pobuřující léčba může také pomoci předejít laminitidy, které mohou mít dlouhodobé oslabení účinky na koně. V extrémních případech, nebo koní, kteří nereagují dobře na tradiční terapií, mohou krevní transfuze nutné.
Potomac Fever, Získané poruchy, zdraví

Odčervení Your Dog
Psí Vzorované Plešatost: Sign of Auto-imunitního potíží?
Komprese míchy: Pochopení příčiny u koní
Šroub-tailed Psi a hemivertebrae
KCS u psů
Co očekávat v Vets
Málo Nozdry V Pug-čichal chovy
Renální Dysplazie: Nepředvídatelné Killer
Kvasinky dermatitida je Nasty kůže Stav
Ušní infekce a ušního svrabu: Annoying, ale Beatable
Otázky se zeptat na Chovatel

Leave a Reply