Potrhané vazy ovlivnit Zvířata stejně jako lidé

Zmínka roztrhané vazy a většina lidí je více pravděpodobné, že myslet na sportovce než zvířata. Nicméně, tento problém také se vyskytuje v mnoha domácích a hospodářských zvířat. Ve skutečnosti, je jedním z nejčastějších zranění kolena u psů známý jako prasklé zkříženého vazu.

Kolenní kloub se skládá ze tří kostí. Femur, nebo stehenní kosti, je dlouhá kost, která spojuje hip ke kolenům. Holenní je kost mezi kolena a kotníku, a to jak z těchto kostí jsou připojeny na čéšku (čéška) množstvím vazů. Dva z těchto vazů křižují, sahající od stehenní kosti k holenní kosti, a jsou známé jako zkřížených vazů. Jejich úkolem je zabránit konce stehenní kosti a holenní kosti z tření tam a zpět proti sobě. Vaz v přední části nohy, se nazývá předního zkříženého vazu (ACL na sportovní nadšence), zatímco druhé křížení za kloubu je zadního zkříženého vazu.

Zranění často způsobí tyto vazy k prasknutí, obvykle když pes kroutí na jeho zadní nohy, dávat příliš mnoho napětí na vaz. Často jsou způsobeny, když pes kombiné, je náhlý obrat při běhu nebo je zasažen autem. Psů s nadváhou jsou zvláště zranitelní, protože jejich kil lze umístit příliš mnoho stresu na kolenních kloubů.

Když je praskly zkříženého vazu, bude pes náhle objeví lame a obvykle se držte postižená nohu ze země. Kolenní také může stát oteklé. Pes může nakonec začít používat svou nohu znovu, ale znovu se objeví kulhání sporadicky. Váš veterinární lékař diagnostikovat roztrhaný vaz prostřednictvím fyzické kontroly kolena a nohy. V některých případech může být pes sedativa lépe usnadnit tuto zkoušku.

Většina potrhané vazy skončit vyžadující chirurgickou léčbu, a to zejména ve velkých chovu psů. Když je roztrhaný ACL, existuje několik metod chirurgické opravy, z nichž všechny používají syntetické šicí materiály a / nebo některé z kolenního kloubu vlastní vazivové tkáně znovu vytvořit vaz. Veterinář bude přiložit tento re-vytvořený vaz ve správné poloze stabilizovat stehnem a bércem. Po operaci pes musí být omezena a jako nepohyblivá jak je to možné pro nejméně dvou týdnů. Pak, po počátečním období obnovy, bude většina psů zcela zahojil během čtyř až šesti týdnů, pokud se jejich pohyby jsou kontrolovány a jsou pečlivě vykonávána. K tomu, aby společný léčit správně, musí být uplatněno velmi šetrně, obvykle přes krátké procházky na vodítku, aby se zabránilo chirurgickou korekci před úplným. To je důvod, proč je důležité, aby se na svého veterinárního lékaře v post-op pokynů na dopis. Dobrou zprávou je, že pokud se tato opatření jsou přijata, většina psů zotavit se z roztrhaných vazy bez trvalých škodlivým působením.
Prasklé přední zkřížený vazy, zdravotní problémy, zdravotní, společné problémy, problémy s kostmi

Jaké jsou kravský postoj dělá na koně?
Hyperextensions kloubů
Poruchy imunitního systému Strike Psi stejně jako lidé
Dyscoria: problém s oční čočky
Iris Coloboma: Jeden z mnoha vrozených špičáku oční poruchy
Tetanus: A Fatal Lockjaw nemoc
Závažným problémem jsou ve vysílení Letní teplo může být Fatal
Udržet ochladit v Dog Days Of Summer
Glaukom: “Sneak Thief” zraku ovlivňuje svého psa, příliš
Kočičí akné
Folikulární zánět spojivek: Co je příčinou mého psa je oči, aby se zbarví červeně?

Leave a Reply