PRA: Sight-Stealing genetická porucha, Listy Psi Blind, ale ne utrpení

Mezi mnoho očních onemocnění, které mohou mít vliv na psy je, že není bolestivé, ale přesto je srdcervoucí. Progresivní atrofie sítnice, nebo PRA, je geneticky dědičné onemocnění, ve kterém jsou v podstatě oči naprogramován tak, aby oslepnout.

PRA se může objevit v každém plemenu psa, a je stejně převládající v čistokrevné a smíšený-pěstovat zvířat. Je to obvykle předávány prostřednictvím recesivního genu, což znamená dva dopravci genu musí být spojitelná s cílem vytvářet postiženým štěně. Výjimky z tohoto pravidla se vyskytují v bulteriérů dog a starých anglických mastif, kde gen PRA je dominantní, takže jen jeden rodič potřebujete mít gen pro produkci mláďat s PRA. Také je gen související s pohlavím v Samojed a Sibiřský husky plemen. V těchto plemen, porucha objeví častěji u mužů než u žen.

Atrofie nastane, když tkáně zhorší, vzhledem k stárnutí, choroby nebo genetické abnormality. Sítnice je zpět část oka, která obsahuje prutů a kuželů, které signály zpracovávají světlo přicházející z rohovky. Nebo, laicky řečeno, sítnice poskytuje film ve fotoaparátu, který je celý oko. Pra, sítnice postupně atrofuje, způsobující psa oslepnout.

Psi s SZR se poprvé začíná potíže vidět v noci a v nižší hladiny osvětlení. Postupem času se žáci stanou trvale rozšířené, a majitelé si často stěžují na zvýšenou očí lesk, nebo záře přicházející z očí. Jak dlouho trvá se liší od psa psa, ale slepota je nevyhnutelný výsledek. Většina psů je úplně slepý během šesti měsíců do jednoho roku poté, co byl diagnostikován s veterinárním lékařem. Nicméně, antioxidační doplňky na míru k zdraví očí byly poněkud úspěšný v zpomaluje zhoršení sítnice. Majitelé domácích zvířat, kteří mají podezření jejich pes může mít PRA muset mít jejich pes vyšetřen veterinárním lékařem, nejlépe deska certifikovaný veterinární oftalmolog.

Dobrou zprávou je, že PRA vyvíjí pomalu a není bolestivé, takže většina psů s podmínkou, jsou šťastní a přizpůsobit tak, aby jejich klesající vizi. Někteří psi rozvíjet katarakta jednou PRA je v plném rozvoji. Tyto katarakty jsou obvykle ponechány na místě, protože operace, jak je odstranit by nezvýšilo psa vizi. Přes všechny, nemoc má tendenci být více stresující pro vlastníky než pro postižených zvířat.

Pro mnohé (ale ne všichni) plemena existují genetické testy, které mohou určit, která zvířata jsou nositeli PRA. Psi, kteří jsou nosiče (i psi s podmínkou) samozřejmě neměla být chováni. Kromě toho, pokud váš mazlíček byl diagnostikován s touto poruchou, je doporučeno obrátit se na chovatele, aby on nebo ona může být vědoma problému stejně.

Je důležité si uvědomit, že psi s PRA mohou a žít zdravý, šťastný a téměř normální život. Jako vlastník, můžete pro zrakově postižené mazlíčka život jednodušší tím, že drží jeho okolí co nejvíce v souladu možné a zavádět změny životního prostředí postupně. Je to také nejlepší k zavedení pravidelné trasy pro procházky nebo jakékoliv jiné cvičení.
Progresivní atrofie sítnice, zdravotní problémy, zdraví, Genetické poruchy, oční poruchy

Třetí očních Prolaps Příčina Cherry Eye syndromu
Polycystická onemocnění ledvin (PKD)
Budoucnost arabského plemene
Endokardiální fibroelastóza
Močové Problémy / Infekce močových cest
Nádory vlasový folikul – Skoro kosmetický problém u některých plemen
Juvenile Onemocnění ledvin je rozšířená v mnoha plemen
Nekrotizující myelopatie: Jak se vyrovnat
Oh ty otravné Roztoči
Wobbler syndrom není vždy EPM
Oh ty Pretty Baby Blues

Leave a Reply