Přední Segment dysgeneze: Genetická stavu oka

Přední Segment dysgeneze, více jednoduše známý jako PAS, je dědičné, genetické onemocnění, které se nejčastěji vyskytuje u koní, kteří jsou tmavé nebo čokoládově hnědá v barvě a mají bílé nebo krémové barvy hřívu a ocas. Typicky koně s PAS jsou součástí Rocky Mountain Horse plemene, což je chody koně chováni a rozvíjeny v Rocky Mountain oblasti Spojených států.

ASD je přítomný při narození, a nestane se postupně zhoršuje s věkem, ale spíše zůstává konstantní po celou dobu životnosti koně. Screening veterinární očního lékaře, když hříbě je přibližně čtyři měsíce starý může potvrdit přítomnost nebo nepřítomnost stavu, a hříbata pak může být schváleny pro chovných zvířat, pokud problém není přítomen v tomto věku. Koně se nemůže rozvinout ASD jak oni zrají, takže je poměrně snadné udržet postižených hříbat z vzniknout, pokud majitelé jsou pilní při testování před chovem. Mnoho chovatelů se i nadále chovat mírně ovlivněny Rocky Mountain koně s ASD, ale pouze s jinými koňmi, které nevykazují žádné klinické příznaky stavu a jsou testovány, aby se bez ASD. Vzhledem k tomu, plná prezentace oční vadou, jsou dostupné pouze pokud obě klisny a hřebce zobrazují stav, je to bezpečné používat tyto mírně postižených koní v chovných programů s příslušnými non-postižených chovných linií. Chovu mírně ovlivněna koně s koněm, který testovala jasné bude na velmi horší, produkovat mírně ovlivněn hříbě, které budou mít normální zrak do doby, kdy je asi rok starý.

Tento stav je charakterizován tím, poškození nebo cysty, obvykle se zdá, že se naplní kapalinou, na sítnici a ciliární tělo oka. Koně s cyst bude mít pouze jeden gen stavu a jsou považovány za mírně ovlivněny. Typicky se cysty tam bude také nějaký mírné až středně závažné léze sítnice a obvykle podmínka bude bilaterální, nebo ovlivňují obě oči zhruba ve stejné způsoby.

Koně, které nesou dvojí gen pro PAS bude mít výraznější problémy s očima, včetně pop očima vzhled, kde rohovka vyčnívá z oka. Žák může být velmi malý, podivně tvarované nebo může selhat k dilataci a smlouva při vystavení různým typům osvětlení. Tato podmínka je mnohem významnější, neboť může ovlivnit koně schopnost vidět zejména světelných podmínkách a může představovat bezpečnostní riziko jak pro koně a jezdce všech, které může být na koni. Většina koní, které mají značné problémy a to buď prostřednictvím žáků vadou nebo zřídka katarakty problém bude celkem méně než 2% hříbat narozených v daném období. Typicky koně nesoucí obě geny for ASD jsou méně než 14% z celkového počtu obyvatel Rocky Mountain Horses ačkoli asi 48% z celkového počtu obyvatel plemene ukazuje některé známky ASD.

ASD obvykle není problematické pro koně, ani to by způsobit poškození zraku nebo problémy se zrakem. Obvykle hříbata, které mají ASD přizpůsobit stavu a jsou vynikající na koni a výkon koně v dospělosti. Většina koní plně přizpůsobena stavu a jsou považovány za kompenzován normální vidění v době, kdy jsou jeden rok staré.
Přední Segment dysgeneze, Genetické poruchy, zdraví, Oční poruchy, Chov, Rocky Mountain Horse

Zdraví
Převrácené Oční víčka způsobit bolest, Vision Ztráta u mnoha plemen
Kočičí Immunodeficiency Virus
Co dělat, když Váš kůň má respirační infekce
Tato alergická reakce může být smrtící pro vašeho psa
Zub ztráta je více než jen kosmetický problém
Zánět očí, vybledlá srst příznaky Vzácné Uveodermatological syndromu
Vředy u koní může být způsobena stresem
Správa Hubnutí u obézních koní
Infekce horních cest dýchacích
Glaukom: “Sneak Thief” zraku ovlivňuje svého psa, příliš

Leave a Reply