Prodloužený měkké patro, hlavní příčinou dýchacích obtíží v krátkém náhubek psů

Psi, kteří jsou brachycephalic, také známý jako mops nosem nebo krátký náhubek, jsou zvláště náchylné k několika různým respiračním problémům kvůli tvaru hlavy. Mezi nejčastěji postiženy chovy zahrnují Shih Tzu, Bostonský teriér, mops, pekingský palácový psík, buldok, a boxer. Tato plemena mají problémy s zřícených tracheas, úžeh, a vrozené problém, známý jako prodloužený měkkého patra.

Měkkého patra je klapka tkáně, která je umístěna v horní zadní části krku. Normální fungování a umístí měkké patro funguje jako klapky nebo bloku, aby se zabránilo potravin nebo nápojů, které pes s polykáním od náhodně vejít průchod vzduchu, také známý jako nasopharnyx. Měkké patro dotkne epiglottis, což je připojen k základně jazyka u psů s normální formaci.

V mops čichal nebo brachychalic plemen, je dolní čelist normálně vyvinutá, ale horní čelist je zapuštěné, takže se známým mops nosem vzhled. Tato recese horní čelisti do lebky může způsobit měkké patro, aby více než jen dotknout se epiglottis, spíš to bude skutečně ležet na epiglottis, končit problémy, když se pes snaží jíst, dech, nebo spolknout. Obvykle není možné vidět tuto podmínku v jeho raných etapách, pokud je pes v narkóze, kdy veterinář může zkontrolovat. Mnoho veterinářů stále kontrolovat brachycephalic psy během sterilizace a kastrace pro podlouhlý měkké patra.

Obvykle tato podmínka není život ohrožující, ale pes se může stát zdůraznil s problémy s dýcháním při cvičení. Majitelé mops čichal chovy by měli sledovat příznaky chrápání, sípání, frkání, a kašlání když pes běží. Vzhledem k tomu, měkké patro stává oteklé a podrážděné, dýchání i při relaxaci a dokonce i když spí lze stále problematické. Kromě toho, může pes podstoupit větší problémy v jídle a pití a může začít vyplivnout jídlo nebo dokonce zvracet jídlo nebo vodu, zatímco on nebo ona je jíst nebo pít, protože patro je překážkou jak hrdlo a přívod vzduchu.

Jak tento podráždění zvyšuje a pes pokračuje bojovat snažila se dýchat, jíst, pít a svaly a vazy, které kontrolují a podržte hrtan začne natahovat. Protože se tyto svaly protáhnout hrtan se začíná hroutit do sebe, nakonec vést k dokončení obstrukci dýchacích cest. Tento stav může být život ohrožující jako více se pes zpanikaří a snaží se dýchat, tím více tlak bude vyvíjen na hrtanu, dále urychlilo kolaps.

Prodloužené měkké patro, nemusí vždy stát vážné onemocnění a mohou být opraveny s chirurgickým zákrokem, který odstraní přebytečné tkáně na patře. Vzhledem k tomu, podmínkou je dědičná, že je velmi důležité pro každého psa, který byl diagnostikován, nebo vykazuje známky podlouhlého měkkého patra se spayed nebo kastrovaný a není použit v chovných programů. Renomované chovatelé pilně kontrolovat jejich chovný dobytek, takže tato podmínka je daleko méně obyčejné dnes, než byla před několika lety.
prodloužený měkké patro, zdravotní problémy, zdraví, Genetické poruchy, poruchy zubů

Mitrální chlopně Onemocnění srdce
Folikulární zánět spojivek: Co je příčinou mého psa je oči, aby se zbarví červeně?
Pes Zdraví, Srdce šelesty
Endokardiální fibroelastóza
Záchvaty a Epilepsie u psů
Sytič: A, jimž lze předcházet jíst problém
Fell Pony syndrom je dědičné Fatal Condition
Protopsis: otevření očí zážitek
Močové Problémy / Infekce močových cest
Úzké oční štěrbiny Distichiáza: Pohled na nemoc zřejmé
Oh ty Pretty Baby Blues

Leave a Reply