Protein Losing nefropatie – A chorobou ledvin

Stejně jako Protein Losing enteropatie, což je protein a plazmové losing onemocnění trávicího systému, protein losing nefropatie umožňuje protein a plazma ke ztrátě z ledvin. Lékařský termín pro bílkovin ztrácí nefropatie je glomerulopatie, který pokrývá celý rozsah bílkovin ztrácí podmínek ledvin. Postupem času se tato podmínka za následek nedostatek bílkovin na pohonné hmoty těla, což vede k odstavení metabolických procesů, budovat až tekutiny v břiše a hrudi dutin, a případné smrti od komplikací s edému, pokud se neléčí. S ledviny postiženy eventuální výsledek onemocnění je selhání ledvin, což je smrtelná u psů. Typicky PLN je vidět ve stejných plemen, které jsou ovlivněny PLE však PLN je častější u žen než u mužů a často se vyskytují u psů, které jsou ve věku od dvou do šesti let. Plemena, která jsou více náchylní k podmínce patří Samoyeds, Soft-coated wheaten teriéři, bernský salašnický psi, rotvajleři, dobrmani Beagles, a chrty.

Since protein ztrácí nefropatie postihuje ledviny existuje mnoho příznaků, které jsou společné pro všechny typy onemocnění ledvin je diabetes. Mezi nejčastější příznaky patří velký nárůst denního příjmu vody spolu s buď častými, malé množství moči nebo jen velmi málo močení vůbec v porovnání s objemem spotřebované vody. Obecný nedostatek energie, nedostatek zájmu v potravinách a cvičení, neschopnost růst obvykle v případě mladších psů jako i špatné srsti stavu a celkové hubnutí. PLN je často špatně diagnostikují, takže je velmi důležité zkontrolovat zpět se svým veterinářem, pokud léky nebo možnosti léčby poskytnuté nezdá se, že se s požadovaných výsledků. Bohužel stav může rozvíjet velmi pomalu, což obvykle vede k největší poškození ledvin a v době, kdy je diagnostikována existuje několik možností léčby jsou k dispozici. V náhlé upadnutí do podmínkách PLN rychlé léčby může účinně omezit poškození ledvin, což vede k nejlepším dlouhodobou prognózu.

PLN může být způsobeno tím, že pes je antigenů těla produkují skutečně útočí na ledvinu, když jsou sestaveny tak, aby významné úrovni v ledvinách sám. Tato podmínka je často způsoben potravinové alergie a lepek se zdá být nejvíce obyčejný alergen. Odstranění všech gluten produkty ze psa stravy může být velmi efektivní při řízení stavu a zabránit dalšímu poškození ledvin. Chronické bakteriální infekce, leptospiróza a dirofilárií mohou přispět k pravděpodobnosti predispozicí psa rozvíjet PLN. Kromě toho podmínek, jako je zánětlivé střevní onemocnění a rakovin může také vyvolat bílkovin ztráty z ledviny.

Léčba zahrnuje najít kořenový problém, který vyvolal stav, což může znamenat léčbě infekcí, chronických chorob, stejně jako omezující nebo řízení proteinu ve stravě. Tím se sníží množství bílkovin v moči a snížit poškození ledvin. Aspirin se používá ke snížení chronické nebo periodické zánět, který může být tvorby podmínky horší a intravenózní tekutiny mohou být nezbytné pro vyrovnání systému. Hypertenze neboli vysoký krevní tlak je často nalezený u psů s PLN, takže omezení soli v potravě, stejně jako léčbu s léky na snížení krevního tlaku je důležitou součástí léčebného programu.
Medical, PLN, poruchy zažívání, zdraví, Genetické poruchy, získané poruchy

Agouti Gene Za Mnoho páskovaných Coats ve špičáky
Dermatomyozitida je nejčastější u mladých kolie a Ovčáci
Kryptorchismus: Reprodukční problémy a problémy s chováním
Rhinopneumonitis: Společná V Mladé koně pod tři
Rozvoj pes First Aid Kit
Equine polysacharid Storage myopatie
Furballs / potvory u koček
Ledvinové kameny u psů
Heartworms
Lymfom Rakovina
Fosfofruktokináza Nedostatek: Uvedení jaro Zpět na vašeho psa v kroku

Leave a Reply