Protein Ztráta enteropatie, A Difficult Stav k diagnostice a léčbě

Protein Ztráta enteropatie, také známý více jednoduše jako PLE je jedním z nejnáročnějších metabolické onemocnění diagnostikovat a pochopit. PLE se vyskytuje v mnoha různých plemen, ale je více obyčejný v soft coated wheaten terrier, jorkšírský teriér a Basenji plemen. Podmínkou je častější u malých a středních plemen psů a stane se více obyčejný v chovech hraček. Oba muži a ženy jsou typicky stejně diagnostikována a stav se může objevit v každém věku. Často jsou příznaky jen nenápadně a může být jednoduše uvedl vlastníka jako konstantní nebo chronické problémy s průjmem pro psa. V závažných případech nadměrné hmotnosti a dokonce i otoky v břišní dutině může nastat, protože obsah bílkovin v těle je tak vyčerpané, že typické metabolická aktivita může nastat. Jakmile otok nebo edém se vyskytuje v hrudi, se dýchání stane pracoval a problematické, a pes může odmítají jíst nebo chcete uplatnit nebo pohybovat. Nedostatek energie, je únava a konstantní nečinnost považována Nejčastějším příznakem je uvedeno v obou rozvinutých a časných stádiích onemocnění.

Ve skutečnosti existují dvě bílkovinné ztrácí onemocnění u psů, protein ztrácí enteropatie, ve kterém jsou bílkoviny a plazmové nesprávně zpracovány a ztratil v zažívacím traktu, a protein ztrácí nefropatie, kde ztráta bílkovin je v ledvinách. I když jsou dvě samostatné podmínky, za kterých může být diagnostikována společně u některých psů, zatímco jiní mohou mít pouze jednu nebo druhou z podmínek. To je věřil, že tam je nějaká genetická predispozice nebo dědičné Přenos tohoto onemocnění, protože mnoho chovných linií s dotčenými breeds nemají podmínku, ale několik mnoho z nich vysoce až středně vysokou mírou diagnózy.

Existují i ​​jiné faktory, které mohou zvyšovat psa riziko vzniku PLE. Patří mezi ně různé druhy rakoviny, chronické zánětlivé onemocnění střev syndrom, ucpání trávicího traktu nebo mízních uzlin, cizí materiály nebo předměty podané ve střevním traktu nebo chronickým zažívacími problémy, které vedou k zánětu sliznice žaludku nebo střev. Imunitně zprostředkované onemocnění jakož i těžká nebo chronická parazitární červů může být také spojena s rozvojem onemocnění.

Diagnóza se provádí krevním testem, stejně jako test moči k šeku na úrovni proteinů v krvi a moči. Zatímco není tam žádný lék, dietní změny a řízení změn pro psa stejně jako ošetřující bobtnáním nebo koexistující podmínky, jako je zablokování červů, nebo zánětů je klíčem při řízení stavu. Pokud PLE je diagnostikována před jakýmkoli vnitřní poškození se provádí, může být úspěšně řízen a pes bude vést normální život. Obvykle všichni léčbu a řízení může být dokončena majitelem pomocí léků a zvýšení obsahu bílkovin v potravinách. Psi s PLE, které se nepovažují obvykle zemře jako komplikace z nemoci se více vysilující. Vzhledem k tomu, je genetický faktor stavu jakékoli pes s PLE musí být spayed nebo kastrovaný a chovatel by měl být neprodleně informován, aby se zabránilo další vrhy od stejných rodičů.
Medical, PLE, poruchy zažívání, zdraví, Genetické poruchy, získané poruchy

Psím von Willebrandova nemoc podobná lidské hemofilie
Chátrající Tracheas: Nebezpečí Obojky pro některé malé psy
Vzácné Brain porucha postihuje psi rovnováhu, koordinaci
Pulmonic Stenosis: Nejčastější vrozenou srdeční vadou
Zub ztráta je více než jen kosmetický problém
Kočičí akné
Nadváha Koně jsou na větší zdravotní riziko
Oddělené sítnice častou příčinou slepoty psů
Gangliosidóza GM1 a GM2
Šedý zákal se může objevit u mladých a starých psů
Tetanus: Dobrý výroba a Rutinní očkování může prevenci této choroby

Leave a Reply