Protopsis: otevření očí zážitek

Protopsis je nouzový stav, při kterém jinak zdravé oko exploduje nebo vypadne z orbitální zásuvky, které normálně obsahuje. Ačkoli to může stát v každém plemeni, zdá se, že nejčastěji se vyskytují u pacientů s krátkými a široká, jakými jsou např. pugs, buldoci, a pekingnese.

Protopsis se může stát pro širokou paletu důvodů. Mohlo by dojít v důsledku traumatu, jako je poškrábání nebo kousnutí jiným zvířetem, i když výsledné škody není viditelné externě. Stejně tak by k němu dojít v důsledku tlaku vyvíjeného na vnitřní okem z nahromadění očních tekutin. Je dokonce možné, protopsis se stane spontánně, bez zjevných příčin vůbec. V některém z výše uvedených případů, nicméně, je pravděpodobnost že se to děje násobí počtem faktorů, jako jsou zranění, která nutí víčko zůstat otevřené po delší dobu, široké a ploché kostrové konstrukce, jejichž oběžná zásuvka není dobře vhodný pro držení v oku na prvním místě, nebo nemoci, které ovlivňují průměr víčka otvoru, jako macropalpebral puklinovou syndromu.

Protopsis je velmi snadno diagnostikována i ty povrchní pohledů, jak by měla být snadno patrné, že psí oko se vykloubil ze zásuvky.

Když protopsis dojde, musí se s ním zacházet jako lékařskou pohotovost. Udržujte oční čistý s fyziologickým roztokem, jako například umělé slzy. Čisticí roztoky by nikdy neměla být použita jako jsou příliš žíravý a může způsobit škody na jinak zachránit oko. V krajním případě však může čistý čerstvým voda může být použita. Váš pes by nemělo být dovoleno, aby se podílel na nějaké jídlo nebo vodu po dobu trvání mimořádné události, neboť kromě pravděpodobnosti zavedení cizích těles do otevřené zásuvky, je to velmi pravděpodobné, že váš pes bude muset být v narkóze, aby nahradila oko, a to se nejlépe provádí na lačný žaludek. Pokud je oko uloženo, může sekundární operace zahrnující prodloužení a posílení očních víček také nutné.

I v případech, kdy je oko vrátil do zásuvky úspěšné, navazující procedury jsou velmi důležité. V závislosti na příčině protopsis a délce času, který oko zůstalo ze zásuvky, je velmi významná pravděpodobnost, že vize nikdy nebude obnoven do své bývalé jasnosti. Infekce je také reálná možnost, a v tomto případě oko bude muset být chirurgicky odstraněny jako preventivní opatření k zastavení šíření infekce do dalších částí těla zvířete.

Pokud událost, která vašeho psa oko však potřebuje být odstraněn, je to obvykle provádí prostřednictvím dvou různých metod. První je, že oko je jednoduše odstraněn a víko je sešita zavřené, ale to může produkovat nepříjemný hledá depresi v této části obličeje, takže mnozí majitelé se rozhodnou mít orbitální protéza instalována v zásuvce a mít víko sešita přes to tak, že se jednoduše zdá, že pes má jedno oko zuby. V víčky, které jsou náchylné k infekci, nicméně, nebo v ploché zvířat, jsou protetické obecně nedoporučuje.
Protopsis, zdravotní problémy, zdraví, Oční poruchy, získané poruchy

Široký rozsah kulhání problémy u koní
Zánět žaludku
Mazové adenitis: Suchá kůže snímku na Extreme
Mitrální chlopně Onemocnění srdce
Koňská chřipka je závažnější než jen chřipka
Jak zjistit, zda Váš kůň má Worms
Objektiv Luxace v kategorii Psi
Potomac Fever: Sezónní Bakteriální infekce
Předčasná Disc degenerace: Pěstování Old předtím jejich čas
Hoof Wall ztráta v suché nebo mokré vozovce
Potkávací Zpět Je Postavení problém

Leave a Reply