Průlomy v psím zdravotních problémů, které

Jak se společnost jako celek se stává o blaho a zdraví svých mazlíčků, je stále více a více výzkum provádí poskytnout léčbu pro podmínky, které dříve buď nebyly ošetřeny nebo byly považovány za neléčitelné. Dobrým příkladem toho je standardizace očkování v různých zemích, které pomohly odstranit nemoci jako vzteklině, parvovirus a dalších dříve smrtelných zdravotních problémů.

Ve více nedávné době zlepšilo porozumění v oblasti genetiky výrazně pomáhá veterináři a výzkumníky, aby mohli identifikovat genetické markery, které signalizují potenciální problém v chovu psa v konkrétním chovu linie. Podmínky, jako je dysplazie kyčelního kloubu může být nyní geneticky testována před chovu, i když pes nemá žádné fyzické příznaky stavu. To je nezbytné pro odstranění podmínku často dysplazie kyčelního kloubu nestává problémem a dostat diagnostikována, dokud pes je více než pět let. V chovatelských stanicích, které stejný pes může vyrobených několik vrhů, že všichni nesou genetickou predispozici před diagnóza, pokud genetické testování není dokončena.

Ostatní podmínky, které jsou dědičné mohou být nyní rovněž geneticky testovány před pes je používán v chovném programu. Toto genetické testování je dobrovolné pro chovatele v této době, ale stále více a více chovatelské kluby a sdružení se pohybují směrem k standardizovaných zkušebních požadavků. Jeden z více problematických očních onemocnění ve většině plemen může být nyní testovány na před chovu. PRA nebo progresivní atrofie sítnice je postupné slepota, která se vyskytuje obvykle jako pes dostane starší než pět let. U některých psů se nemusí zobrazit až mnohem později, zatímco jiní se může vyvinout stav tak mladý jako dvou let věku. Při testování geneticky mohou být všechny potvrzené nosiče stavu odstraněny z chovných programů.

Kromě genetiky existují další pokroky v psí zdraví a wellness otázek. Snad jeden z nejtradičnějších druhů léčivých procedur, holistické či přírodní léčby, jsou mnohem více v poptávce a samozřejmostí pro typické psí podmínek. Bach květiny, bylinné pleťové vody a krémy a organické a přírodní potraviny mají všichni stanou se více populární v léčbě vše pro nízké úrovně úzkosti kožní alergie a zažívací poruchy. Ve Spojených státech amerických Holistic veterinární léčivé přípravky Sdružení pomáhá majitelé domácích zvířat v propojení s holistickým veterinářem ve své komunity nebo geografické oblasti.

Léčby chronických onemocnění, včetně srdečních onemocnění, rakoviny, neurologických a dokonce i metabolickými podmínek i nadále prosazovat a stát se více zaměřil na dlouhodobou léčbu a řízení. To je důležité pro psy, kteří mají podmínky, jako je srdeční šelesty, cukrovka, alergie, dýchací problémy, nebo dokonce chronických zažívacích problémů. Prostřednictvím vývoje širšího spektra veterinářů léčebných možností a psa majiteli mohou pracovat společně navrhnout léčebný program, který je účinný pro jednotlivé psa. Tyto programy jsou více zaměřeny na dlouhodobé řízení a zachování kvality života pro psa spíše než jen krátkodobé ošetření, jak byli viděni v minulosti. Navíc pohyb pryč od pouze pomocí farmakoterapii a standardní chirurgické postupy byly zahrnuty i jiné typy diagnostických a léčebných možností, které byly dříve používaly, pouze na lidech.

Hydroterapie a jiné formy rehabilitační léčby po operacích a úrazech, jsou také mnohem více běžně doporučuje po zdravotní léčebné péče. Hydroterapie zahrnuje mají psa cvičení ve vodě, obvykle mělké typ bazénu, který je dostatečně hluboko, aby pes se nedotýkejte spodní, ale s vodou poskytuje dostatečnou podporu, aby váhu off nohy, páteř a kosterní struktury. Hydroterapie léčby jsou účinné zejména s již podporovaných plemen, jako jsou jezevčíky a Baseti, které mohou být náchylné k ochrnutí a páteře. Tato léčba se používá také pro psy v rekonvalescenci po operaci kyčelního nebo ještě starších psů s artritidou a dalšími problémy s klouby. Pro každého psa je voda v bazénu hydroterapie je teplá, ale ne horká, a to také pomáhá stimulovat svaly, krevní oběh a celkový úlevu od bolesti pro psa.

U starších psů nebo dokonce mladší psy s artritidou už žít s bolestí tohoto velmi vysilující stav. Existuje mnoho různých bylinných formulace, které mohou být účinné při snižování bolesti, zánět a ztuhlost spojenou s artritidou, ale tam jsou jen velmi málo léčebnými postupy, které mohou dokončí odstranit nebo zvrátit účinky nemoci.
Někteří psi reagují velmi dobře na nesteroidní protizánětlivé léky, které mohou být předepsány pro středně dlouhou dobu na mnoha psů. Bohužel tam může být významné vedlejší účinky dlouhodobého užívání léků, ale novější možnosti jsou nyní k dispozici pro chovatele domácích zvířat. Mladší psi, kteří mají artritidu v kloubu může být nárok na úplnou kloubu, stejně jako člověk může nyní přijímat. Tyto postupy jsou nákladné, ale může být velmi efektivní s mnoha psy. Typicky větší plemena jsou častěji léčeni s tímto typem operace.

Alergie může být velmi problematické pro psy a perorálně antihistaminika a antihistaminiky, podávanými záběry jsou nyní k dispozici na pokrytí domácího mazlíčka na delší dobu. Kortikosteroidy jsou stále předepsané zastavit okamžité svědění a škrábání, ale pak holistické léčebné možnosti, změny ve stravě, nebo dokonce používají antihistaminika léky mohou výrazně snížit podráždění a zdravotní problémy spojené s alergií.

Preventivní medicína rovněž dostaly do popředí a je aktivně podporována prostřednictvím většiny veterinářů a kliniky. To může zahrnovat péči o chrup pro psy, prostřednictvím určitých zubních kostí žvýkat a hračky, nebo dokonce běžné kartáčování vašeho psa zuby. Další horká témata s preventivní péčí zahrnuje mít pravidelný krevní test udělat na roční očkovací návštěvě pro kontrolu jakékoliv známky nesrovnalostí prostřednictvím spektra zkoušek. U některých psů to pomáhá zjistit pre-diabetem problémy cukru v krvi, které mohou ještě být schopný být řízen a spravován prostřednictvím změny ve stravě a cvičení. Další problémy, které veterináři mohou zaměřit na jako součást preventivního lékařství a léčbě zahrnuje poskytování poradenství majitelé na zvířata s nadváhou a obezitou. Majitelé muset vážně uvažovat o užší sledování potravinové příděly, vysekávání dobroty a zbytky od stolu a zvýšení denní cvičení, které pes více přibíráme na váze, než on nebo ona může nosit a zůstat zdravý.
Zdraví

Prodloužený měkké patro, hlavní příčinou dýchacích obtíží v krátkém náhubek psů
Krmení starší pes
Teplo Stoke Is Not Just A Summer Problém
Ringbone a kulhání u starších pracovních koní
Psí Obsedantně-kompulzivní porucha: Jak se stát Porozumění Majitel
Nystagmus
Potomac Fever: Sezónní Bakteriální infekce
West Nile Virus: Mosquito Vector nemoc
Dysplazie kyčelního kloubu
Strongylus vulgaris: Deadly Worm
Oblačno Oči obvyklé v mnoha Aging Psi

Leave a Reply