První pomoc pro Eyeball tržných ran

Oční úrazy a oka tržné rány nebo kusy jsou velmi závažné a čas je esence k léčbě těchto podmínek a poskytovat účinnou první pomoc, která pomůže zachovat psa zrak, pokud je to vůbec možné. Vědět, co dělat, pokud pes má tržných oční bulvu, je důležité, jak dělá něco špatného může být stejně špatný jako dělat vůbec nic, v mnoha případech.

V mimořádných událostech První pomoc pro Eyeball tržné rány největší prioritou je vyčistit oko co nejvíce a aby se zabránilo další újmě by pes pawing v oku nebo třením hlavou po zemi nebo jiný pevný povrch. Kromě toho je důležité zkontrolovat, zda je cizí předmět vložený do očí než dělat něco, protože i obvazem přes oko může dále tlačit objekt do oka, vytváří více škody. Kromě toho by se objekt nemůže být odstraněna z oka, pokud je zachycen v oku, ale není vložen. Tato situace může nastat v případě, že pes byl řez větev, která dělala čistý řez, ale opustil trosky v oku. Odstranění žádný vložený objekt otevřou ránu a může vést k silné krvácení v některých případech, tak počkejte, až veterinář nebo někdo cvičil se v živočišných první pomoci je k dispozici pro odstranění objektu.

První spuštění propláchnutí se na oko s komerčním fyziologickým roztokem oční, jako jeden užívat lidé s kontaktními čočkami. Pokud to není k dispozici, můžete si vytvořit svůj vlastní smícháním jedna čajová lžička soli pravidelně v půl litru čisté vody z vodovodu. Destilovaná voda je ještě lepší, kdyby k dispozici, ale čištění oko je mnohem důležitější než si udělali čas vařit a vychladnout vodu. Vyhněte se použití jakýchkoli přírodních zdrojů vody, například rybníků, jezer, nebo potoků pokud vůbec možné, protože ty budou mít nejvyšší koncentrace bakterií, které by mohly vést k infekcím.

Po propláchnutí oko bránit psa, aby se zabránilo jim v mnul oči. Límec alžbětinské je ideální, ale jen udržet psa v očích a omezení je z odřením nebo poškrábáním je v pořádku v případě nouze. Okamžitě se k nemocnici nouzové zvířat, neváhejte se podívat na vaši pravidelnou veterináře.

Rohovky tržné rány může také stát, že jsou mnohem méně závažné nebo závažnější než náhodné řezu. Každý typ rohovky nebo oční lacerací má potenciál být zaslepení, pokud se neléčí. Rohovkové tržné rány a vředy se mohou vyskytnout s entropium nebo vnitřní válcování očních víček nebo s chronickou suchého oka stav, trauma nebo zranění oka nebo při psi se zraní přes konflikty nebo interakcí s kočkami, psy, nebo jinými zvířaty. Často rohovky nebo oční bulva rozrušení bude vyžadovat chirurgický zákrok k odstranění tkáně, která má oteklé a vyčnívá z řezu, steh tkáně společně, nebo dokonce chirurgicky připínáček víčka uzavírací pro podporu hojení.

Majitelé budou muset udržet psa v klidu a uvolněně, aby si obojek alžbětinské na psa po operaci, stejně jako aplikovat krémy a ústní antibiotika, jak je předepsáno veterináři. Obecně je prognóza pro oční bulva tržných ran je mnohem lepší, když podmínka je považována za co nejdříve po úrazu, s úspěchem se snížil již čas od úrazu k léčbě.
Eyeball Trhlinky, zdravotní problémy, Zdraví, oční poruchy, poruchy získaného

Kryptorchismus: Reprodukční problémy a problémy s chováním
Levandule Hříbě syndrom: Vzácné Fatal Stav Ve Arabové
Zadní noha Konformace a srp-Hlezna
Fosfofruktokináza Nedostatek: Uvedení jaro Zpět na vašeho psa v kroku
Umělé dýchání a CPR pro psy
Nepřesvědčivost
Expozice keratopatii syndrom: Zděděno Eye Stav
Anestezie v mazlíčci Zvýšený
Dyscoria: problém s oční čočky
Závěsný Tongue syndrom skutečný problém pro malá plemena
Měď toxikóza: Most často vyskytuje v plemena teriérů

Leave a Reply