Psím von Willebrandova nemoc podobná lidské hemofilie

Řezy a odřeniny jsou součástí života, pro lidi a zvířata. Přesto, že jsou významné nebezpečí, pokud váš pes má Von Willebrandova choroba, stav podobný lidskému hemofilie, v níž krev nemůže koagula správně. Z tohoto důvodu, bude jakákoli újma, dokonce i nepatrné, způsobí, že pes krvácel silně. Bez léčby, psi mohou snadno krvácet k smrti po operaci nebo z toho, co by za normálních okolností považovány za drobné rány.

Von Willebrandova choroba je dědičné onemocnění. Postižení psi chybí konkrétní prvek v krvi, která pomáhá krevní destičky sraženin. Je to látka, která pomáhá stabilizovat jeden z Krev srážení prvků, známý jako faktoru VIII, která je nezbytná k procesu srážení krve. Chybí látka je známa jako faktor Von Willebrandovy, po finské lékaře, který objevil a zkoumal stav v roce 1920.

Srážlivosti krve se provádí pomocí krevních destiček, a vysrážením výsledků ze složitého řetězce chemických reakcí, které se provádějí jednotlivé molekul známých jako koagulačních faktorů. Tyto faktory srážení jsou označeny I přes XII. V Von onemocnění Willebrands, pes chybí látku, která pomáhá stabilizovat faktor VIII.

Psi, kteří mají tuto nemoc bude krvácel silně, po i menší zranění, a krev nebude sraženina normálně. Oni často vyvinout nosu a pod-kůži krvácející, nebo krvácení z dásní, vaginy nebo penisu. Krvácení může dojít také interně, v žaludku a střevech, což v černé, dehtové stolice nebo přítomnost krve ve stolici. Někteří postižení psi dokonce krev v moči. Za více vzácných komplikací, krevní úniku do kloubů i, což artritida-jako symptomy.

Podmínkou je dědičná, a některá plemena mají vyšší výskyt než ostatní. Doberman pinčové mají nejvyšší míru onemocnění; Nedávný výzkum zjistil 70 procent dobrmany studoval byli nositeli nemoci, i když nevykazoval příznaky. Také zejména jsou postiženy: Airedale teriérů, Bassett Lovečtí psi, Chesapeake Bay Retriever, Corgis, Němečtí ovčáci, německý krátkosrstý ukazatele, Zlatí retrívři, keeshond, Skotský teriér, Shetlandský Ovčáci a pudlíci standardu. Vzhledem k tomu, onemocnění má genetickou složku, Psi by měli s Von Willebrandovy neměli být chováni.

Von Willebrandova choroba je diagnostikována pomocí krevního testu, který měří úroveň faktoru Von Willebrandovy v krvi. Stejně jako lidské hemofilie, nemoc je nevyléčitelná. Jedinou účinnou léčbou je přes transfuzi krve odebrané od zdravých špičáků. Mnoho psů s onemocněním mají také hypotyreózy, což znamená, že mají nižší než normální hladiny hormonů štítné žlázy. Hormonální substituční terapie může být užitečné doplňkem léčby u těchto zvířat.

Majitelé, jejichž psi mají potřebu Von Willebrandova, aby se ujistila jejich mazlíček není začnete užívat jakýkoliv lék, jako aspirin, který může kolidovat s srážení krve, pokud je to s jejich veterinárního schválení. Mezi tyto léky patří antihistaminika, sulfa nebo penicilin-založené antibiotika, heparin, theofylin, ibuprofen nebo fenothiazinu sedativum.
Von Willebrands, zdravotní problémy, zdravotní, FVII, Genetické poruchy, hemofilie

Eye Anomaly: častější u kolií než u jiných plemen
Obavy s průjmy nebo zbarvená moč u koní
Iris Coloboma: Jeden z mnoha vrozených špičáku oční poruchy
Žaludeční krutů: smrtelné pro vašeho psa
Naval Rupture u hříbat
Nadměrné Agresivita: majitel psa je největší strach
Oh ty otravné Roztoči
Úzké oční štěrbiny Distichiáza: Pohled na nemoc zřejmé
Tetanus: Dobrý výroba a Rutinní očkování může prevenci této choroby
Malé oči Znamení Big problém ve vašem psím
Cysty na zadní může být Dermoid Sinus

Leave a Reply