Pulmonic Stenosis: Nejčastější vrozenou srdeční vadou

V normálně fungující psí srdce, pravá strana srdce je zodpovědný za pumpuje krev do plic, aby se infuze s kyslíkem. Tato okysličená krev je pak kole zpět do levé strany srdce, kde je to rozeslán zbytku těla. Existuje však, zdravotní stav zvaný pulmonic stenóza, že se střetává s tímto přírodním a lékařsky nezbytné procesu. V zvířete s pulmonární stenóza, je průtok krve do plic ohrožen nesprávně vytvořeného pulmonic ventilu. V důsledku toho musí být srdce pracovat mnohem těžší, než je obvyklé, aby pumpovat krev do plic, a konečný výsledek je otok tekutiny v pravém komorami srdce, a zahuštění srdečního svalu, a nakonec selhání srdce a smrt.

Pulmonic Stenosis je vlastně nejčastěji zdědil vrozené srdeční vady. Ovlivňuje poměrně značný počet zvířat každý rok, z široké škály plemen jako anglický buldok, doga, Chihuahua, knírač, Samoyed, a některou z terriers nebo španěla.

Závažnost případu pulmonární stenóza se může značně lišit. Existuje mnoho velmi mírné případy tohoto onemocnění, ve kterém může malý nebo žádný škodlivý účinek je třeba dodržovat na zvířecí kvality života. Závažnější formy, nicméně, jsou progresivní, což znamená, že bude zhoršovat s věkem a nakonec váš pes přijde zažít řadu dýchací a oběhový problémy. Patří mezi ně mdloby, rychle únavné se již po mírné cvičení, a abnormální srdeční rytmus. Pokud se nemoc postupuje, a to ani po dlouhou dobu, je natolik závažná, aby nakonec vést k smrti, a musí být zacházeno.

První náznak toho, že vede k diagnóze pulmonární stenóza je srdeční šelest. Váš veterinární lékař bude poslouchat na tuto srdeční šelest, a pokud on nebo ona cítí, že se shoduje profil zvířete s pulmonární stenóza, budou objednávat sérii rentgenových snímků z hrudní dutiny určit přesnou polohu šumění. Dlouhodobé prognóza je variabilní, a nemůže být stanovena až po více rozsáhlých testů, jako je echokardiogramu (ECG) a srdeční katetrizace ke zjištění rozsahu obstrukce jsou prováděny. S tímto vědomím jako základ, bude váš veterinář bude moci informovat, pokud jde o pravděpodobnosti úspěšné operaci.

V mírných případech se příznaky obvykle jen sledovat známky vzniku srdečních onemocnění. V těžších případech je však nutné riskantní operaci provést, abyste odstranili překážky a opravit pulmonic ventil umožnit normální průtok krve mezi srdcem a plícemi. Tato operace je nejúspěšnější, když probíhá ve spolupráci s některými změnami životního stylu, jako je strava a cvičení.

Since pulmonic stenóza je dědičné onemocnění, není vhodné k chovu psů, kteří byli známí, aby ho, nebo mají rodinné příslušníky, kteří utrpěli z něj.
Pulmonic Stenosis, zdravotní problémy, zdravotní, genetické poruchy

Cvičení Související hygienické podmínky
Psí Revmatismus: zmrzačené Situace
Infekce horních cest dýchacích
Kvasinky dermatitida je Nasty kůže Stav
Cerebelární Abiotrophy Serious Zděděno Stav Ve Arabové
Roztříštěné Mediální coronoid procesu Bolestivé koleno problém
Pláč a trhání u psů
Psí kapání z nosu: mizerná situace pro všechny druhy
Třetí očních Prolaps Příčina Cherry Eye syndromu
Běžné problémy, které vedou k potratu u koní
Polycystická onemocnění ledvin (PKD)

Leave a Reply