Pupilární membrána často přítomný, obvykle nechává Vision NESNÍŽENÉ

A psí oči jsou citlivé na doslova desítky nemocí. Jeden z neobvyklé z nich je znám jako Persistent pupilární membrány, nebo ppm.

Při tomto onemocnění, vlákna membrány jsou přítomny v oku, často křižují ji a připojením k různých struktur v oku. Tyto prvky jsou zbytkové zbytky krevních cév, které dodávané živiny v rozvojovém oka před štěně se narodil. Ve většině případů jsou tyto plavidla zhoršovat a zmizí před nebo krátce po narození. Když tomu tak není, PPM je výsledek.

PPM mohou nebo nemusí zhoršit svého psa vidění, v závislosti na umístění membránových vláken. Často tito kříž z duhovku rohovky, kde mohou způsobit zákal (neprůhlednost) v rohovce. V ostatních případech, prameny přejít z duhovky na čočku oka, což může vést k brzy-počátek šedého zákalu. Nebo, mohou se shlukují v deskách z vazivové tkáně v přední komoře oční bulvy. Pro mnoho psů, PPM nezpůsobí žádné problémy. I když katarakta důsledkem PPM, obvykle nezhorší, stejně jako normální kataraktu.

Vědci zatím přesně vědět, jak PPM je způsobeno. To je věřil být a / nebo podezření, že zdědil v Basenji, corgi, Chow Chow, a mastif plemen. Je to nejpozoruhodnější na Basenji. Tito psi jsou náchylné k mít PPM s prameny, které se vážou k psa rohovky, často zhoršuje jejich vizi. V Basenjis problém také často objevuje ve spojení s jiným oční vadou, zrakový nerv coloboma, což je dutina uvnitř optického nervu, který může způsobit slepotu. Psi těchto plemen s PPM by neměli být chováni, s cílem přispět k odstranění defektní gen v rámci plemene.

PPM, zatím, také se nachází v následujících plemen: Akita, aljašský malamut, australský ovčák, Basset Griffin Vendéen (petite), Beagle, belgického ovčák, belgický Tervueren, bišonek, Bouviers des Flandres, kokršpaněl, dobrman, Havanese, Lvíček, Norwegian Elkhound, staroanglický ovčák, Papillon, portugalský vodní pes, Samojed, Sheltie a Springer Spaniel, plus všechny typy kolií, pudlů, retrívři, setrů, a pozemkové knihy. Pokud postižení psi těchto plemen mají rodiče nebo sourozence s poruchou, ale také by neměli být chováni.

V některých případech, bude majitel všimnout membránu v jejich psa oka ve formě malých bílých skvrn. Nebo, může váš veterinář diagnostikovat stav pomocí ophthalmoscope. Problém sám o sobě je neléčitelná, ale ve většině případů PPM nemá vliv na psa vizi. Pokud je otok nebo zmodrání rohovky, však může protizánětlivé oční kapky se předepisuje ke snížení otoku. Pokud jsou rozsáhlé katarakty, chirurgie může být provedena také.
Trvalé pupilární membrány, zdravotní problémy, zdravotní

Zpět Ohýbání může být problém u starších koní
Městnavé srdeční selhání nejčastější příčinou úmrtí u dospělých psů
Mediální Humerálně kondylu
Udržet si Shar Pei v tip top tvar
Hoof Wall ztráta v suché nebo mokré vozovce
Pláč a trhání u psů
Roztříštěné Mediální coronoid procesu Bolestivé koleno problém
Lymfosarkom
Malé oči Znamení Big problém ve vašem psím
Zdravé a problematická Cvičení
KCS u psů

Leave a Reply