Puzzle paralýzy

Existuje mnoho různých typů genetických, infekčních, virových a dokonce i toxicity problémy, které mohou mít za následek trvalé nebo dočasné ochrnutí koně. Protože tam je tak mnoho možných spouští na koně neschopnost pohybovat je důležité pokusit se rozhodnout, co způsobilo stav před zahájením léčby. Vedení dobré záznamy o krmivech, pastviny, očkování stejně jako kontakt s jinými koňmi nebo jakékoli změny v uplatnění nebo chování předcházejících ochrnutí je nezbytné pomoci veterináře vědět, co Nejpravděpodobnější příčinou jsou.

Ochrnutí u koní může ovlivnit jednu nohu, jak přední nebo obě zadní nohy nebo celé tělo. V závislosti na končetiny jsou ovlivněny ochromení může být značně vysilující, nebo to může být zvládnutelné. Dočasné ochrnutí jedné zadní nohy nemusí být ochrnutí vůbec, spíš to může být podmínka známá jako zamčené potlačit, pokud vaz se prostě chytil na potlačit, brání koně z ohýbání nohu. Tento typ stavu je obvykle opraveno masírování potlačit a manipulace končetiny k nápravě zámek.

Ochrnutí pánevních končetin může být způsobeno problém v oblasti páteře či centrálního nervového systému. To může být důsledkem menší vychýlení zpět kvůli abnormální pohyb nebo disku problém, který může být odstraněn s anti-inflammatories, může terapie a zbytek, nebo to degenerativní onemocnění v centrálním nervovém systému, který je buď genetická nebo způsobené virovou infekcí. V případech, kde je dotčen centrální nervový systém, šance pro zotavení na plnou pohybu jsou méně optimistické.

Hyperkalemic periodické ochrnutí nebo HYPP je známo, že je problematické v některých quarter horse linek. V této genetické onemocnění je absorpce a pohyb sodíku ve svalových buňkách ovlivněna, což při náhlých a náhodné epizody ochrnutí, které mohou být buď svalová slabost nebo křeče. V lehčích případech se pohyb byl narušen, ale v těžkých případech kůň může zhroutit a zemřít na srdeční a respirační selhání. Protože se jedná o testovatelné genetické stav koní v bredding linek sestupně od Quarter Horse hřebce Impressive by mít všechny hříbata testovány. Tato linie se také objeví v americkém Malování a Appaloosa Horse Club. Pečlivé vedení krmiv, sodíku a draslíku rovině, stejně jako sledování pohybu může pomoci koně s diagnózou HYPP. Léky jsou také účinné u koní, kteří měli jednu epizodu HYPP nebo hříbat, které jsou testovány jako pozitivní pro genetické onemocnění.

Občas toxiny mohou způsobit příznaky ochrnutí u koní. Tyto toxiny mohou být v rostlinách na pastvině nebo v doplňcích nebo přísad do krmiv, chemikálií používaných ve stájích, nebo dokonce nesprávné používání očkovacích látek léčiv a drog. Pečlivě přečtěte všechny pokyny a po všechny doporučené dávkování je nezbytná při použití jakéhokoli typu chemických látek kolem koní nebo jiných zvířat.
Ochrnutí, genetické vady, zdraví

PRA: Sight-Stealing genetická porucha, Listy Psi Blind, ale ne utrpení
SCID V Arabové
Kožní vyrážky může být chronické ekzémy V mnoha psích plemen
Weight Management pro psy
Inside-Out řasy Agony of entropium
Hive Talkin ‘- Psi Get The Itch příliš
Známky a příznaky
Dermatomyozitida: kožní léze se nejprve přihlásit této vzácné poruchy
Pes s nadváhou? Nezapomeňte Kontrola štítné žlázy
Průjem
Koleno Dysplazie Key Příčina psů artritidy

Leave a Reply