Pyometra: Potenciálně nebezpečné situace

Pyometra je zdravotní stav, ve kterém se hnis hromadí v děloze psa. To se obvykle stává po zvíře prošlo tepelným cyklem bez otěhotnění. Hormonální abnormality vedou děložní sliznice stává silný. Když se to stane, tekutina začne hromadit uvnitř zahuštěných zdí, infekce rozvíjí a děloha naplní hnisem. Za určitých podmínek, a to v případě, že pochva je otevřené, hnis odtékat od psa přes pochvy a je nepříjemná, ale nijak zvlášť život ohrožující problém. Je-li pochva je uzavřena, však budou hnisu být chycen uvnitř dělohy a nemůže odtékat mimo tělo. V tomto bodě, infekce se rychle stává hrozbou pro psí život.

Nanášení Pyometra brzy je nejlepší způsob, jak úspěšně léčit. Po každém tepelném cyklu, během kterého bude pes nemá otěhotnět, měli byste dodržovat ji pro některé klinické příznaky, které by mohly naznačovat pyometry, jako nevytéká z nich hnis, a prudce vzrostly úroveň žízně a močení, a otok v oblasti břicha. Často jsou tyto příznaky jsou doprovázeny druhotnými příznaky jako letargie, ztráta chuti k jídlu, a horečka nebo dehydratací.

Pokud pyometra podezření, výlet k veterináři pro potvrzenou diagnózu je v pořádku. Váš veterinář bude sledovat svého psa na výše znamení, stejně jako odebere vzorek krve, a to kvůli hodnocení její bílých krvinek úroveň. Hodnocení vnitřních úrovních orgánových funkcí a hormon, stejně jako ultrazvukové a kultura dělohy může být rovněž nezbytné, je další příznaky vyrábět nejasné závěry. V některých případech může biopsie je třeba vzít z vašeho psa, aby se vyloučit rakovinu.

Po diagnóza pyometry bylo potvrzeno, bude multi-stage plán léčby se přijaty. Zpočátku bude váš pes bude umístěn na tekutin překonat účinky dehydratace a stát se dostatečně pevné, aby vydržely na další fáze léčby. Antibiotika jsou obvykle podávány v boji proti infekci v děloze a krevní transfuze může být nutné, stejně jako i, v závislosti na míře, do jaké jiné orgánové funkce byla narušena. V nejhorším případě scénáře, obvykle ty, které zahrnují uzavřený čípek, může vašeho psa děloha musí být zcela odstraněny. To je obvykle dostačující k uložení psí život, ale samozřejmě opustí její sterilní a případnou potřebu hormonální substituční terapie.

Nechirurgický léčba je možné, a se obvykle provádí v případech, kdy je pochva je otevřený. Pokud je vše hnis je vyloučen a infekce je překonat, pak onemocnění se považuje za přemohl. Nicméně, to je často nejlepší v těchto případech mají psa vykastrovat stejně, jako rychlost opakování pyometry během následujícího tepelného cyklu je neuvěřitelně vysoká.

Bez ohledu na to, jaká léčba je použita možnost, tři týdnů po záchvatu pyometry by měla navazovat s léčbou antibiotiky a těžké omezení fyzické aktivity.
Pyometra, zdravotní problémy, zdraví, získané poruchy, poruchy Různé, Chov

Psí křečemi: Průvodce pro vás a vašeho psa
Rostoucí bolesti u velkých a obřích plemen
Je to kluk nebo holka?
Expozice keratopatii syndrom: Zděděno Eye Stav
Levandule Hříbě syndrom: Vzácné Fatal Stav Ve Arabové
Swollen Hock syndrom je mnohem víc než bolest v nohou
Nesprávné výsledky Oční vývoj v Vision krádež sítnicové dysplazií
Závěsný Tongue syndrom skutečný problém pro malá plemena
Osteochondrodysplasia
Seborrhea: nejvíce matoucích Skin nemoc
Fell Pony syndrom je dědičné Fatal Condition

Leave a Reply