Reakce na podráždění očí

Rohovkový vřed je správný lékařský termín pro všechny typy bolestivé podráždění rohovky nebo vnější ochrannou vrstvou oni oka. Rohovky vředy může stát z různých normálních okolností, ale může dojít také z konkrétních zdravotních problémů a onemocnění. U psů nejvíce obyčejné formy rohovky vředů patří odřeniny a škrábance oka nebo očí z trávy, úlomky nebo dokonce psí vlastní drápy, entropium nebo řasy válcované dovnitř do oční bulvy, suché oko podmínky vyplývající v otěru nebo odření povrchu oko bez mazání a infekcí v oku.

Rohovky vředy jsou obvykle poznamenal zvýšeným zalévání nebo natržení jako oko se snaží uklidnit podrážděnou a bolestivé oblasti, odmítnutí otevřít oko nebo šilhání, silné výtok z očí nebo červené podrážděné vzhled na oku v lehčích případech. Pes může pokusit škrábou na jeho oko trvale nebo může třít stranu hlavy po zemi, na nábytku nebo dokonce proti ruky nebo nohy.

Vzhledem k tomu, pes pokračuje poškrábání a třít, on nebo ona bude dále dráždit vnější ochrannou vrstvu oka a způsobí oblast, aby se stal drsný, protože některé buňky jsou odděleny třením a poškrábání. To pak poskytuje ideální podmínky pro bakterie dostat do buněk po celém přestávce, což vede k většímu infekcím a podráždění. Vlhká a poměrně tmavá oblast oka je ideální pro růst bakterií, a to zejména v případě, že pes je udržet jeho nebo její oči zavřené.

Léčba vředů rohovky nejprve vyžaduje určení počátečního zdroje podráždění. Tam může být malý travní semeno, kus trosek, nebo dokonce řas v pasti oka, která je příčinou oděru. Odstranění tohoto objektu je velmi důležité umožnit rohovky léčit. V případech, kdy entropium nebo dovnitř válcování řas k nimž došlo, že musí být správně umístěny a upevněny buď operaci nebo jednoduše křižuje udržet víčka správnou cestu ven.

Po zdroj podráždění se odstraní psa vlastní oči okamžitě začít proces hojení, ale většina veterinářů bude vyžadovat použití antibiotik krémy nebo kapky odstranit všechny bakterie, které mohou být přítomny. Obvykle není nutné omezovat pohyb oka nebo řas a vystavení kyslíku a světlo může pomoci v léčení. V případech, kdy vřed rohovky je těžké třetí víčko může být dočasné natažený přes oční bulvy a křižoval na horní víčka, které tvoří přirozenou ochrannou bariéru umožní oko léčit. Obvykle pes bude také muset nosit obojek alžbětinské na pár dní, aby se zabránilo jim odřením nebo poškrábáním v oku, zatímco to se hojí.

Středně těžké až těžké případy rohovkové vředy, které nejsou léčeni může způsobit ztrátu zraku pro psa nebo štěně, takže včasná léčba je velmi důležité. Obvykle po zahájení léčby veterinář bude chtít kontrolovat oko v 5 až 7 dnů, aby zajistil, že neexistují žádné další komplikace nebo požadované ošetření.
Rohovky Vředy, zdravotní problémy, Zdraví, oční poruchy, poruchy získaného

Kalení Chrupavka
Auto imunitní hemolytická anémie (AIHA)
Koňská chřipka je závažnější než jen chřipka
Stárnutí bere svou daň v podobě společného onemocnění
Kožní vyrážky může být chronické ekzémy V mnoha psích plemen
Co byste měli vědět o Shar Pei Fever?
Foot Zranění
Respirační viry
Renální Dysplazie: Nepředvídatelné Killer
Asymetrický čelistí
SCID V Arabové

Leave a Reply