Renální amyloidóza

Amyloidu, což znamená, Amy (škrob) a OID (podobat) je bílkovina, vláknina materiál, který se nerozpouští, je tento materiál tvořen primárně polysaccharids, což je škrob, celuloidu a cukr vazby. Amyloidy mají voskovitý jasný vzhled.

Amyloidóza je hlavním faktorem v kočičí diabetu. Amyloidóza nastane, když bílkoviny nejsou složit správně, a proto se nerozpouští v krvi, jak bylo zamýšleno, abyste udělat. The akumulace těchto proteinových vláken pak hromadí v různých orgánech těla. Když zvětšíte orgány známý jako lékařský termín používal je megaly. Když amyloidóza je přítomen v ledvinách a ledvinových Zvětší proto, že je nyní zhoršená se nazývá renální megaly. To bylo zjištěno, že psi mají větší incident amyliodosis než koček.

Habešská kočka, která vznikla v Egyptě je nejvíce spojována s poruchou amyliodosis. Nicméně, siamské, orientální a krátkosrstých koček bylo zjištěno, že smluvně renální amyliodosis stejně.

Onemocnění je dědičné a postihuje středního věku a mladší kočky (jeden k pěti let). Onemocnění se také zdá být familiární, což znamená, že dochází náhodou, a to se děje i na jiných plemen kočky stejně. V amyloid bílkoviny se obvykle objevují v ledvinách habešské kočky, když jsou mezi devíti měsíců a dvou let. V lehčích případech se kočka může žít dlouhý život a tyto vklady se nikdy detekovány. Nicméně v těžkých případech velkých vkladů – amyliodosis se rychle šíří a kočky jde do selhání ledvin v jak malý jak jeden rok po detekci amyloid vláken.

Příznaky

Polyurie – Časté močení

Polydipsie – nadměrná spotřeba vody

Ztráta hmotnosti

Letargie

Zápach z úst

Průjem

zvracení

Špatná kvalita srsti

Anorexie (ztráta chuti k jídlu)

Diagnóza

Veterinární lékař začne tím, že kočičí historii a provést fyzikální vyšetření, které obvykle odhalí dehydratace, velmi malé pevné ledviny s abnormálními bití nebo bušení srdce, změny barvy sliznice, zánět dásní a vředy nalezených na dásně.

Další laboratorní vyšetření zjistí závažné ledvin selhání způsobenému azotémie – důkazy toxinů a odpadních produktů, močové otravy, mimořádně vysoká úroveň fosfátů v krvi (hyperphosphatemia), velké množství metabolických kyselin, chudokrevnost, abnormální produkce moči, a nadměrné množství bílkovin v moč.

Typy diagnostických nástrojů používaných patří, CBC krevní testy, vyšetření moči, mikroskop, fekální analýza, biopsie berou plátek ledviny, a zobrazovací zařízení, jako jsou ultrazvuk.

ÚPRAVA

Neexistuje žádná zvláštní léčba renální selhání nebo renální amyliodosis v této době, ale některé léky se ukázaly být poněkud afektivní. Proti pobuřující droga, je DMSO používá, aby se zabránilo amyliods a měla by být podáván co nejdříve. Droga Cholchicine brzdí růst amyloids poté, co jsou již přítomny.

Diety restricting příjem bílkovin může také pomoci zpomalit proces selhání ledvin a případně i produkce amyloids ve vaší kočky ledvin.

Pokud ledvin amyliodosis je objeven včas, může vaše kočka žít normální život, ale musíte být vigilante o vaší kočky zdraví, pokud některý z těchto příznaků dostaví, i když nemáte Abyssinian, siamské, orientální nebo krátké vlasy kočka odevzdejte ho k veterináři ihned.
Renální amyloidóza, zdravotní problémy, zdraví, selhání ledvin

Stacionární Night Blindness: Genetická Stav plemene Briard
Cysty na zadní může být Dermoid Sinus
Alergie na příkaz Spustit Rampant v psího světa
“Rolling Stones” může být problém pro vaše špičáku
Maligní histiocytóza
Mitrální chlopně Onemocnění srdce
Co byste měli vědět o Shar Pei Fever?
Lip skládání Pyoderma
Nápověda, je můj pes byl diagnostikován s Cushingova nemoc
Převrácené Oční víčka způsobit bolest, Vision Ztráta u mnoha plemen
Dermatomyozitida je nejčastější u mladých kolie a Ovčáci

Leave a Reply