Renální Dysplazie: Nepředvídatelné Killer

Renální dysplazie je onemocnění, které vede k nesprávným vytvoření psa ledvin. Protože oni jsou zdeformované, může ledviny není, pak plnit své základní funkce odstranění odpadu z krevního oběhu, regulace těla hladinu vápníku, nebo pomoc při metabolismu fosforu. Nakonec, ledviny trpí poruchou dysplazií za následek naprosté selhání ledvin více a více jejich funkcí jsou ohroženy a přestávají být provedeny uspokojivě.

Všechna plemena jsou předmětem renální dysplazie, ale existuje několik, pro které je riziko nést choroby je vyšší, než je průměr. Patří mezi ně Samojed, malamuti, a Spitz plemena obecně, stejně jako Doberman pinčové, teriéři, pro děti a plemen, jako u pudla.

Renální dysplázie první se projevuje u některých klinických příznaků, které můžete na místě, měli byste si být vědomi z nich. Především z těchto příznaků je zvýšená žízeň a potřeba močení (polyurie). Ačkoli pes vyloučí více moči, než je obvyklé, to moči neprovádí žádné toxiny z těla ven s ním, a tak to nesmí být zaměněny za výsledek řádně fungující ledviny. Letargie a ztráta chuti k jídlu, jsou také jasné ukazatele.

Váš veterinární lékař bude moci dělat mnohem přesnější diagnostiku a vyloučit jiné možnosti. On nebo ona bude pravděpodobně trvat několik vzorků moči a provádět ultrazvuky o ledvinách hledat viditelné abnormality. Vysoké procento kyseliny v moči, je jasným znamením blížící se selhání ledvin. Kromě toho bude na psí hladiny draslíku mohou být velmi nízké, zatímco fosfor je povýšen jako ledviny již nejsou schopny správně metabolizovat to. Zvýšení počtu červených krvinek, které vede k anémii, je také velmi pravděpodobně důsledkem.

Neexistuje žádný skutečný léčba renální dysplazie a výše uvedené příznaky jsou obvykle jen zachází nezávisle na hlavní nemoci, aby psa co nejpohodlnější. Léky mohou být předepsány a některé změny mohou být provedeny na psa stravy s cílem snížit hladinu kyseliny v moči, a dehydratace může být vystřídán pomocí nitrožilní doplňky stravy. Léky pro kontrolu zvracení a vysoký krevní tlak, stejně jako doplňky železa v boji proti chudokrevnosti kolo z hráze léků potřebných k pomoci pes cítit i přes selhání ledvin plnit své základní úkoly.

Je třeba uznat, že však tyto podpory léčby jsou jen pomáhají příznaky a prodlužuje nevyhnutelné. Není tam žádný lék na ledvinové dysplazii a po otázka času, celkem selhání ledvin je jisté, že se stalo.

Renální dysplazie je dědičné onemocnění a psi, kteří jí trpí by neměly být používány pro chov.
Renální Dysplazie, zdravotní problémy, zdraví, Genetické poruchy, poruchy Různé

Vrozená porucha způsobuje přední nohu deformity u psů
Keratóza Sequestrum
Průlomy v psím zdravotních problémů, které
Cystinurie a ledvinové kameny u psů
Lip skládání Pyoderma
Flea Bite Dermatitida: Velmi Pesky Problém
Zub ztráta je více než jen kosmetický problém
Pláč a trhání u psů
Skládání dermatitida je vrásčitý problém
Fibrosarkom: Rare Rakovina kostí u starších psů
Nádory vlasový folikul – Skoro kosmetický problém u některých plemen

Leave a Reply