Retinální Folds: oční vady byste měli být vědomi

Sítnice je struktura v zadní části oka. Je odpovědný za přijímání světla do objektivu a přeměnou na elektrické signály, které mohou být přenášeny do mozku a vnímána jako smyslových dat. Je to docela složitý nástroj, a jako takový, může dojít k malformace během jeho vývoje. Jedná se o vzácné problémy, ale některé faktory, jako je plemeno Vašeho psa a některých věcech dědičnosti může mít vliv na pravděpodobnost nákazy je.

Sítnice dysplazii porucha, která nastane, když se dvě vrstvy sítnice netvoří společně správným způsobem při vzniku plodu. Ve své nejmírnější formě, to způsobuje lehké akordeon stylu skládání nastat na vnitřní vrstvy sítnice, které se nazývají sítnice záhyby. Tato porucha není progresivní, což znamená, že bez ohledu na stupeň závažnosti štěně má při narození je stejně přísné jako nemoc někdy.

Retinální záhyby mohou být detekovány v štěňat již šest – osm týdnů s pomocí veterinárních nástrojů, jako jsou světla a oftalmoskopy, ale kontrola je znovu při splatnosti může pomoci poskytnout přesnější čtení. To je proto, že oko má větší plochu, což vám umožní vidět věci podrobněji, a starší psi obecně se pohybují kolem mnohem méně, než štěňata, poskytující vám jasnější pohled.

Sítnice skládací může ovlivnit jakékoliv plemeno, ale ty s největší pravděpodobností se narodil s ním patří akity, španělé všech typů, Shepherds všech typů, labradorský retriever, rotvajlery, a teriérů. Mezi faktory, které mají vliv na jeho dědictví nejsou obecně velmi dobře známy, ale v obou Samojed a Labrador, je zřetelná spojitost mezi určitými skeletálních vad a sítnice skládací.

Mírné sítnice záhyby nejsou obvykle způsobí značné problémy se zrakem, ale mohou vést k velmi malé slepá místa. Je velmi pravděpodobné, že váš pes nebude nikdy ani nevšimne nich. Čím je větší počet záhybů, však menší kontakt s povrchem je mezi dvěma vrstvami sítnice, a větší riziko, že je pro sítnice. Kdy a jestli odchlípení sítnice dochází, totální slepota je výsledek, a situace nemůže být obrácen.

Like většiny problémů s okem, není tam žádný skutečný léčba sítnice záhyby, takže je to štěstí, že jsou to obvykle není vážný problém. Tam byl nějaký výzkum operací, které by mohly opravit vážnější skládání, ale zatím nic je velmi pevná a snadno dostupné.

Since sítnice skládání je známo, že je vrozená problém, se nedoporučuje chovat psa, který nese, nebo má blízké příbuzné, kteří dělají.
Retainal záhyby, sítnice Folds, zdravotní problémy, Zdraví, sítnice dysplazie, Genetické poruchy, oční poruchy

Parvovirus Nejčastější infekční onemocnění v špičáků
Wobbler syndrom může být katastrofální pro vaše velký pes
Zub ztráta je více než jen kosmetický problém
Jawbone poruchy u psů
Renální Kortikální hypoplazie: Neúplné Vývoj ledvin Cortex
Pláč a trhání u psů
Problémy se zuby: Plaque výstavbě, tatarské problémy
Udržet ochladit v Dog Days Of Summer
Strongylus vulgaris: Deadly Worm
Široký rozsah kulhání problémy u koní
Vzácné Brain porucha postihuje psi rovnováhu, koordinaci

Leave a Reply