Řezy a rány

Psi přinést jejich lidských rodinám hodně štěstí v jejich životě a milují své majitele bezpodmínečně. Bohužel ani v těch kontrolovaných prostředích je stále možné, váš mazlíček přijmout závažné nebo menší řeznou či jinou ránu, která potřebuje léčbu, aby se zabránilo infekci. Majitelé by měli mít základní znalosti o tom, jak zacházet s jednoduchými a výraznější typy řezů a poranění poskytnout první pomoc, dokud pes může být prozkoumáno kompletně veterinářem.

Pokud váš mazlíček je zraněný nebo má nehodu, posuzuje závažnost nebo řezných ran, a vědět, co dělat může zachránit váš život zvířata. Existuje několik běžných příčin úrazů jako jsou dopravní nehody, šlápnutí na ostrý předmět, šarvátky, a běh do něčeho ostrého. Jsou chvíle, kdy si můžete léčit zvířete zranění sami a jindy, když potřebujete, aby okamžitě vyhledali lékařskou pomoc pro vašeho domácího mazlíčka. Všechny majitelů psů je třeba znát postup vyžaduje, když je zraněný pet, co mohou dělat v případě nouze a rozpoznat čas, kdy se pouze veterinární lékař může spravovat nezbytnou první pomoc jejich mazlíček potřebuje. Ujistěte se, že máte veterináře pro vašeho domácího mazlíčka, že máte naprostou důvěru, vám poskytuje informace a poradenství a bude trvat mimořádných událostí. Váš veterinární lékař by vám měl poskytnout číslo o dvacet-čtyřihodin nemocniční péče nouzové, že bude vypadat po vašeho domácího mazlíčka v případě nouze, kdy váš veterinář je schopen vidět svého psa nebo po pravidelných hodinách. Ujistěte se, že máte záznam o své psy v minulých anamnézy, zastřelených záznamy, a jakékoli další relevantní informace v případě, že jste se někdy se muset vzít svého domácího mazlíčka na dvacet čtyři hodin klinice pohotovost.

Měli byste buď koupit, nebo udělat dvě psí lékárničky, jeden pro váš domov a jeden Vašeho vozidla. Ujistěte se, že ten, budete mít na vašem vozidle pro cestování nebo jiných místech, které užíváte svého domácího mazlíčka je vodotěsný. Nikdy nevíte, kdy nezletilý nebo vážná nehoda může zranění si psa a mít nezbytné zásoby na straně by mohla znamenat rozdíl mezi životem a smrtí. K dispozici jsou i první pomoci knihy a kurzy jsou k dispozici na péči pro vašeho psa v případě nouze. Některé věci, které jsou nezbytné v psů lékárničky patří gázu, antiseptické, pásky, antibakteriální mast nebo sprej, nůžky, alkohol nebo peroxid k čištění řez, deky, pinzety, a náhubek, pokud máte jeden. Antibiotikum krém, mast, a spreje jsou velmi důležité, protože pomáhají zabránit infekci v ráně nebo otvory a podporuje rychlé hojení. Existuje mnoho druhů antibiotik pro psy. Některé z těchto antibiotik jsou:

Perorální antibiotika jsou podávány k léčbě mnoha různých typů infekcí často způsobených bakteriemi. Psi většinou se jedná ústy buď tablety nebo tekuté formě.

Anti-infekční antibiotika léčbě různých onemocnění, jako jsou oční infekce, snížení a poškrábání, vředy, a alergie. Tam jsou některé, které léčit zánět ucha nebo ušní infekce.

Aktuální antibiotická mast, sprej, a krém aplikovat na jednoduchého střihu, seškrábnutí, nebo zranění pomůže v prevenci infekce v ráně a podporuje rychlejší hojení.

Pokud váš pes má zranění a uvidíte kosti, chrupavky, rána krvácí hojně, nebo tam je cizí předmět vložený do zranění jako je sklo, bude váš pes vyžadovat odbornou lékařskou pomoc co nejdříve. Pamatujte si, že když váš mazlíček je v bolestech, bez ohledu na to, jak sladké temperované pes je obvykle, že by se mohl pokusit chytit nebo vás kousnout. Možná se budete muset jemně svázat si zvířata ústa zavřená pomocí náhubek, kousky látky, nebo gázu pásku, takže si můžete prohlédnout jeho zranění a bezpečně spravovat první pomoci.

Lidé nosí boty, boty a další obuv na ochranu svých nohou, zatímco psi ne. I když mají tlusté polštářky na spodní straně nohou pro ochranu, oni mohou ještě snížit nebo zranit jejich tlapky a plochy mezi a kolem podložky psy tlapa je citlivý. Vaše zvíře může trpět újmu, jako např. popáleniny, řezné rány, a propíchnutí při chůzi nebo běhu na skále, půdy, trávy, cement, led nebo jiné povrchy. Pokud váš mazlíček náhle zvýhodňuje jednu ze svých nohou nebo začne kulhání, zkontrolujte jeho tlapku okamžitě jakékoli cizí objekt nebo viditelných známek snížení, otoky, krvácení, puchýře, nebo zarudnutí. Někteří psi nevadí, když si prohlédnete jejich tlapky, zatímco jiní Nelíbí se někdo dotýká jejich tlapky, takže to může trvat trochu přesvědčování.

Pokud váš pes tlapa je krvácení z rány, ujistěte se, že není cizí předmět v ráně. Důkladně vyčistěte jej pomocí teplé slané vodě, nebo jen horkou vodu. Dokončit čištění řez s antiseptickým roztokem a pak použít aktuální antiseptické masti, krému nebo spreje. Vyčistěte a zkontrolujte rány denně, použití dezinfekci až to hojí. Pokud to vypadá hůř, nebo se nehojí po několika dnech, vzít svého domácího mazlíčka k veterináři pro profesionální pozornost. Použijte lupu, zkontrolujte střepiny nebo cizí předměty, a pomocí pinzety odstranit. Opět, čistí ránu po odebrání třísky a platí antiseptikum. Pokud můžete najít žádnou příčinu zarudnutí, puchýře, nebo otok na vašeho psa nohy a pořád favorizovat to, vzít ho k veterináři.

Zde je několik tipů, následovat pokud váš mazlíček je zraněn. Pokud váš podezření váš pes v šoku, použijte deku nebo velký ručník na pokrytí ho. Je kriticky důležité zastavit ztráta krve, takže používat tlak na krvácení oblasti na Váš pes pomocí gázy nebo čisté materiál. Pokud krevní protéká přes gázu, neodstraňujte to, ale místo toho, pokračovat v přidávání gázu a použití tlaku. Kryt otevřené rány s čistou bandáží nebo hadříku, aby se zabránilo nečistoty nebo jiné cizí látky od vstupu. V případě řezů se závažným krvácením nebo hluboké rány, mějte svého psa jako stále, nejstabilnější možné, vyhněte se manipulaci ránu, a vyhledejte lékařskou péči pro vašeho psa tak rychle, jak je to možné. V případě pochybností o závažnosti poranění, řez, nebo zranění, musí váš pes vyšetřen veterinárním lékařem.
Zdraví, Medical

Dermatomyozitida: kožní léze se nejprve přihlásit této vzácné poruchy
Sytič: A, jimž lze předcházet jíst problém
Tato alergická reakce může být smrtící pro vašeho psa
Žaludeční krutů: smrtelné pro vašeho psa
Šedý zákal se může objevit u mladých a starých psů
Mýty a nedorozumění s obřích plemen psů
Fosfofruktokináza Nedostatek: Uvedení jaro Zpět na vašeho psa v kroku
Kožní vyrážky může být chronické ekzémy V mnoha psích plemen
Zdravé a problematická Cvičení
Potomac Fever: Sezónní Bakteriální infekce
Folikulární zánět spojivek: Co je příčinou mého psa je oči, aby se zbarví červeně?

Leave a Reply