Rhinopneumonitis: Společná V Mladé koně pod tři

Rhinopnuemonitis je více obyčejně známý jeho více popisný název, Snots. Důvodem je, že tímto virem, který je ve skutečnosti forma koní virem herpes, žije v slizničních membrán nosní dutiny a je nejvíce snadno identifikovat velké množství hlenu, které jsou vypouštěné z nosu, stejně jako suchý, suchý kašel.

Koňský herpes virus je přítomen ve většině dospělých koní, ale koně imunitní systém je schopen udržet virus pod kontrolou, takže to žádný vliv na koně za normálních podmínek. U mladých koní, které nemají plně rozvinutý imunitní systém, nebo které jsou vystaveny mnoha různých virů ve stejné době imunitní systém, že je možné ovládat vývoj viru, což má za následek příznaky. Zdá se, že rhinopneumonitis vyskytuje v mírných stupních za období tři-sedmdny cyklu a pak bude jasné až na jeho vlastní. Ve skutečnosti je virus je stále přítomen v mízních uzlinách koně a bude na celý život. Koně, kteří jsou ve stresu, užíváte imunosupresivní léky, jako jsou steroidy, nebo mají jiné virové infekce, se mohou náhle vykazovat známky stavu, kdy je imunitní systém již není schopen udržet virus v šachu.

U březích klisen rhionpneumonitis obvykle vyústí v potratem dokonale tvarované, ale zemřel hříbě v kterékoli fázi těhotenství. Více zřídka virus nemůže zabít hříbě, ale narodí se slabá a těžkých zdravotních podmínek, které budou mít za následek smrt během několika dnů. Mares může být očkována, pravidelně v průběhu těhotenství ke kontrole viru a zabránit problémům s potraty nebo možná zdravotní rizika pro hříběte. Hříbata, které se vyvíjejí v rhinopneumonisits dnech bezprostředně po narození jsou největší riziko úmrtí z tohoto stavu.

Velmi vzácně rhinopneumonitis virus opustí dýchací systém a zaútočit na centrální nervový systém. Příznaky tohoto atypického stavu patří ochrnutí, nedostatek koordinace svalů a případné zhroucení. Známky rhinophneumonitis jsou poměrně snadno rozpoznat. Patří mezi ně červené sliznice v nose a slzení z očí, sliznice vypouštění, kašlem, který je neproduktivní, velké lymfatické uzliny v čelisti a krku a zvýšení teploty v nohou.

Jak je to virus Jedinou léčbou je udržet koně v klidu, v suchém a teplém prostředí a poskytne vám spoustu kvalitních potravin a pitné vody. Izolace infikovaného koně je důležitá, protože je rutinní očkování koní a hříbat po celou dobu životnosti. Zabránit další stressers a udržování koně v co nejlepším zdraví je nejlepší prevencí pro rozvoj stavu.
Rhinopneumonitis, získané poruchy, zdraví

Zvracení
Nadýmání: Minor-Sounding Stav způsobuje významné zdravotní krize
Artritida
Dermatomyozitida: kožní léze se nejprve přihlásit této vzácné poruchy
Meningitida u psů
SCID V Arabové
Asymetrický čelistí
Skye Limp, Puppy Rostoucí problém
Schnauzer Comedone syndrom: Making Best of It
Zadní noha ochrnutí do jezevčík
Úzké oční štěrbiny Distichiáza: Pohled na nemoc zřejmé

Leave a Reply