Ringbone a kulhání u starších pracovních koní

Dlouho známý jako problém podmínka u starších, pracovních koní, ringbone nadále starost o majitelů koní po celém světě. Ringbone je stav, který zahrnuje otoky a změny kostí a kloubů spěnce v přední nebo zadní nohy. Ringbone je v podstatě nová kostní růst, který se vyskytuje na jednom z kostí v spěnce, může se stát, v kloubu spěnce sám (vysoká ringbone), nebo může dojít k nižší v nohou v rakvi kloubu (nízká ringbone).

Ringbone je forma osteoartritidy a může být výsledkem několika faktorů. Mezi další faktory, které jsou přítomny nebo se již vyskytly v koně životě těžší a problematičtější ringbone je pravděpodobné, že bude. Hlavní příčinou ringbone je opakované trauma na spěnce prostřednictvím náhlém zastavení, obraty a změny směru. Mnoho západních fotky koní, sečné koně a poníky póla rozvíjet ringbone, jak jsou neustále a najednou mění směr ve vysokých rychlostech a s velkou frekvencí.

Konformační problémy, které vedou k spěnce příliš rovně nahoru a dolů přidat další nepříjemný otřes mozku a ke kloubu při každém kroku. Pokud kůň získá na váze nebo se používá pro intenzivní cvičení škoda bude těžší a výraznější. Koně, které mají pin-prsty nebo rozbíhavost nebo roztáhnout své nohy mají často více problémů s ringbone jak oni zrají v důsledku nerovnoměrného opotřebení na stranách kloubu.

Jakýkoliv druh zranění nebo infekce na nohou nebo spěnce oblasti může vést k ringbone. Propíchnutí, zranění od získání nohy ulovené v drátu nebo dokonce zlomeniny a kmeny, které se mohou vyskytnout při normálním ježdění nebo cvičení podmínek může přispět k problému. OCD léze byly nalezeny v některých koní s ringbone, takže tam může být vývojové problémy s kostí vývoje v raných fázích, které mohou rovněž přispět k pravděpodobnosti koně rozvíjející ringbone.

Typické příznaky zahrnují otok nebo boule na spěnce buď na jedné či obou stranách, a oblast bude horký na dotek. Kůň bude citlivý na tlak nebo hmotnosti na končetiny a bude často ochablé a mají velmi krátké kroky při pohybu na postiženou nohu. Vzhledem k tomu, kostnatá růst pokračuje, je více pravděpodobné, že rozsah pohybu spěnce bude omezena a kůň se přizpůsobí kratší kroky, ale bude postupně zhoršovat.

Pokud konformační problémy způsobuje ringbone nápravné sněžnicích je třeba na nejdříve možném čase, aby se zabránilo dalšímu degeneraci kloubu. Správa včetně nesteroidních anti-inflammatories a ledem na spěnce může pomoci snížit otok. Terapie bolesti snížení bude také hrát důležitou roli v počáteční léčbu. Nízké dávkování kortikosteroidy injekčně přímo do kloubu může také pomoci minimalizovat škody.

Koně s ringbone může často být nadále používán jako rekreační koně za předpokladu, že jsou zahřeje, pravidelně kontrolovány pro správnou rovnováhu a spolehlivost, a za předpokladu, s nápravnými boty. Pro více těžkých podmínkách však fúze kloubu a řezání drzost spěnce je povinen řídit bolest stavu.
Ringbone, získané poruchy, zdraví, Kulhání

Komprese míchy: Pochopení příčiny u koní
Zadní noha Konformace a srp-Hlezna
Nízká imunita
Mediální Humerálně kondylu
Zarostlé Řasy způsobit podráždění, bolest, možný Vision Ztráta
Jak zjistit, zda Váš kůň má Worms
Kryptorchismus: Reprodukční problémy a problémy s chováním
Pyometra: Potenciálně nebezpečné situace
Pin-Toes způsobit tlak na klouby
Alergie na příkaz Spustit Rampant v psího světa
První pomoc pro Eyeball tržných ran

Leave a Reply