Rohovky dystrofie je dědičné oční vadou,

Možná jste si všimli, že váš pes nebo štěně vypadá, že má kovový nebo neprůhledné pohled na vnější vrstvě každého oka, a to buď ve středu nebo okraje oka. V některých plemen to může také objevit jako krystalického růstu v očích, nebo dokonce jako zakouřeném nebo rozmazaně oblasti rohovky. Každý typ očí barvy, který je zdědil, bilaterální (postihující obě oči), a není oteklé nebo zanícené je známý jako rohovky dystrofii. Tato podmínka je běžné v mnoha různých plemen psů a může udeřit v každém věku od několika měsíců, až do vyšších věkových kategorií. Typicky onemocnění, které postihuje psa vize bude pomalu postupovat, klesající zrak v obou očích, jak pes zraje a stárne. V některých plemen progrese bude poměrně pomalé, zatímco v jiných podmínkou rychle dochází ke ztrátě zraku.

Mezi plemena nejčastěji postiženy rohovky dystrofie jsou bíglové, Shetland Ovčáci, Airedales, čivavy, kolie, pudlové, španěla, chrti, Ohaři, dogy německých ovčáků, Samoyeds a aljašské malamuti. Každé plemeno bude mít jedinečnou věk počátku typické pro stav, stejně jako jiné vzhled nebo typ rohovky dystrofii.

V některých plemen rohovky dystrofie bude malé, oválné neprůhledné skvrny na rohovky každého oka, které začíná poměrně malé a pak pomalu roste ve velikosti a zbarvení. V některých plemen, jako mastifa rohovky dystrofie obvykle má oválný tvar a inklinuje k pokroku velmi pomalu růst. V ukazateli stav má tendenci být více velmi nejasné nebo šedavé barvy kroužku kolem rohovky.

Rohovky dystrophy může zahrnovat několik vrstev rohovky, které budou mít vliv na to, jak těžké to bude s ohledem na ztrátu zraku. To je myšlenka být bezbolestné pro psy, pokud došlo k přerušení ve vnější vrstvě rohovky, což vede k možným vředem, který bude muset být léčeni anti-inflammatories a antibiotik stejně jako bolest terapií řízení drog.

Neexistuje žádná léčba pro postupné nebo relativně rychlé ztrátě zraku v důsledku rohovky dystrofii. Na rozdíl od katarakty může zahuštění neprůhledný oblast není snadno vyjmout a v případech, kdy bylo odstraněno, bude obvykle přestavět v krátké době. Momentálně zde nejsou žádné léky, které mohou být použity k rozpuštění zesílenou oblast, ačkoli výzkum je pokračující k pokusu vyvinout efektivní způsoby, jak řídí růst tkáně, která způsobuje problém.

V mnoha plemen je běžná praxe, že se jedná o geneticky dědičné onemocnění, takže jakékoliv psi, které mají rohovky dystrofii by neměl být používán v chovných linií. Často je to problematické, protože mnoho plemen nevyvíjejí podmínku až později v životě, což znamená, že chov může již došlo. Zpráva žádné příznaky rohovky dystrofie chovatelce jste zakoupili štěně a začít pracovat se svým psem pomoci jim přizpůsobit se jejich postupné ztrátě místa. Dopřejte žádné oční vředy nebo podráždění ihned a diskutovat stav se svým veterinářem. Psi s rohovky dystrofie může vést zdravý, šťastný život, a to je velmi důležité pro vlastníky mít na paměti.
Rohovky dystrofie, zdravotní problémy, zdraví, Genetické poruchy, oční poruchy

Nesprávné výsledky Oční vývoj v Vision krádež sítnicové dysplazií
Anémie a krev stezkám problémy
Chátrající Tracheas: Nebezpečí Obojky pro některé malé psy
Lymfom Rakovina
Onemocnění jater u psů
Pochopení degenerativní myelopatie
Teplo Stoke Is Not Just A Summer Problém
Expozice keratopatii syndrom: Zděděno Eye Stav
Ringbone a kulhání u starších pracovních koní
Zdraví
Opisováním: A Sign Of nudy ve stájích

Leave a Reply