Rostoucí bolesti u velkých a obřích plemen

Rostoucí bolesti jsou normální v jakémkoli druhu savce a dochází tam, kde jsou růstové nárazově nebo rychlý rozvoj v dlouhých kostech skeletu. U psů je to obvykle v přední noze nebo humeru kosti nebo na zadních nohou holenní kosti nebo stehenní kosti. Zatímco některé rostoucí bolesti lze očekávat, zejména proto, že obří a velkých plemen psů zrát a rostou tak rychle, tam je také několik různých podmínek, které mohou nastat, které jsou závažné zdravotní stavy a nejsou průměrná tempa související otázky.

Jeden z nejvíce obyčejný rostoucích bolesti poruch je známá jako Panosteitis. Tento stav je třeba poznamenat, přerušovaným kulháním u všech nohou, nebo jen na přední nebo zadní nohy, někdy v různých časech nebo občas ve všech čtyřech nohách současně. Největším problémem je, že tato podmínka bude přicházet a odcházet, někdy trvající jen několik dní, nebo dokonce až na dva nebo více týdnů. Typicky kulhání nebude pohybovat mezi nohama v daném světlice nahoru, ale zůstanou v jedné noze nebo dopředu nebo dozadu čtvrtí a pak ustupovat, jen aby vzplanutí opět probudí v jiném noze je pár týdnů. Když je tlak kladen na bolavé kosti pes bude uvádět bolest a může být horečka a vysoký počet bílých krvinek dochází s podmínkou. X-paprsky do růstových oblastí dlouhých kostí může identifikovat stav.

U některých psů stupeň bolesti a kulhání spojené s podmínkou bude velmi mírný a pro ostatní to bude těžké. Stupeň kulhání může měnit v průběhu celého cyklu, ale bude se zdají být ovlivněna, pokud je štěně vykonává nebo dána plná klid na lůžku. Typicky panosteitis pouze poznamenat, u velkých a obřích plemen štěňat ve věku čtyř až osmnácti měsícům. Jelikož některé z obřích plemen nejsou plně dospělý do dvou let, může pokračovat na delší dobu a mohou občas vzplanout u starších psů.

Příčiny panosteitis jsou skutečně nejsou známy, ale existuje mnoho teorií o příčině tohoto stavu. Vzhledem k tomu, je typicky vidět pouze ve větších, silnou kostru plemen je považováno za genetické, ale přesný přenos genu nebyla izolována. Někteří vědci se domnívají, že může být bakteriální infekce nebo viru protože výzkum byl proveden v implantaci kostní dřeň z postižených psů do zdravých psů, což má za následek stejných podmínek v běžných psů během několika týdnů.

Dobrou zprávou je, že nemoc není život ohrožující, vysilující ani bude obvykle pokračovat, jakmile pes dosáhne dospělosti. Léky proti bolesti a steroidy mohou být použity, které pomáhají spravovat stav a aby se štěně pohodlnější. Podmínkou je nejvíce často nalezené v chovech, jako dogy, Basset Hounds, retrívři, němečtí ovčáci, Mastifové a rotvajlery. To je také mnohem častější u mužů, takže tyto faktory jsou také zahrnuty do stanovení diagnózy.
Rostoucí bolesti, zdravotní problémy, Zdraví, hip problémy, problémy s klouby, problémy s kostmi

Geneticky-Based Eye nemoc Převládající v kolie
Zánět slinivky břišní
Kočičí leukémie / myelodysplasie
Mastocytů
Anaerobní bakterie – Problém v mnoha aspektech koně
Megaesophagus
Potkávací Zpět Je Postavení problém
Anestezie v mazlíčci Zvýšený
Prodloužený měkké patro, hlavní příčinou dýchacích obtíží v krátkém náhubek psů
Cvičení Související hygienické podmínky
Pelger-Huet syndrom: Přihlásit věcí příštích?

Leave a Reply