Roztříštěné Mediální coronoid procesu Bolestivé koleno problém

Existuje mnoho různých způsobů, jak pes může zranit jeho nebo její loket nebo loketní kloub, ale jeden z nejnáročnějších diagnostikovat bez chirurgického zákroku nebo dobré x-paprsky, je onemocnění známé jako roztříštěné mediální coronoid procesu. V této situaci, obvykle spojené s plemeny, které mají problém s lokte dysplazie, malý kousek kosti, často jen velmi malý čip, oddělí od vrcholu ulny a chat v kloubu.

Loketní je jedním ze dvou dlouhých kostí nalezených v přední nohy pod koleno. Jako největší kloubu dvou do lokte, často provozuje největší riziko jeho poškození nebo porušeno, což vede k odlupování hlavy ulny v loketním kloubu. Tato situace může nastat v důsledku zdůraznit společné kvůli vykloubeným loktem, problémy s měknutí kostí, nebo trauma nebo poranění kloubu, který způsobí štípání a zlomeniny.

Jak si dokážete představit, tento úlomky kostí je pak plovoucí nebo pohybování přes mazací tekutiny nalezené v loketním kloubu. Pokud to podá v kloubu se stává velmi bolestivé pro psa přesunout spoj vůbec. V některých místech, že čip může stát uvízl tam může být omezena pouze pohyb nebo bolest při pohybu nohy určitý směr, zatímco ostatní hnutí může být méně problematické.

Chcete-li, aby diagnóza složitější je skutečnost, že stav se může zdát přicházejí a odcházejí, a to zejména v počátečních fázích před celou loketní kloub se stává podrážděná a zanícená. Vzhledem k tomu, kostní fragment podá v kosti, bude dále naruší společné a vést k větší šance lokte dysplazie jako je opotřebení a poškození kloubu se stává vážnější. Včasné odhalení je klíčem k minimalizaci přetrvávající potíže s roztříštěným mediální coronoid procesu.

Chcete-li diagnostikovat stav x-paprsky, jsou obvykle doporučovány. Kromě standardních X-paprsky CT skenů může být dokončena na kloub, aby veterinář vidět podrobnější vyjádření fragmentu a problém v kloubu. Pokud x-ray nebo skenování zobrazuje všechny typy nesrovnalostí diagnostické artroskopické postup bude probíhat být tak minimálně invazivní jak je to možné společné oblasti. Není-li to úspěšné pak malý řez musí být provedena na vnitřní straně loketního oblasti a fragment bude odstraněn chirurgicky.

Většina psů, které mají artroskopické operaci bude používat nohu během jednoho dva dny plné zotavení během několika dnů. Pro plnou chirurgického zákroku, pes bude trvat déle v oživení, s některými starších psů, kteří potřebují dva až tři měsíců s omezenou činností, aby plně hojení kloubu. Během této doby může léky bolesti řízení budou předepsány stejně jako anti-pobuřující léčby a antibiotik k léčbě případné infekce.
Roztříštěné Mediální coronoid procesu, zdravotní problémy, zdraví, Společné problémy, problémy s kostmi, získané poruchy

Srdce šelesty
Rhinopneumonitis: Společná V Mladé koně pod tři
Přední Segment dysgeneze: Genetická stavu oka
Swollen Hock syndrom je mnohem víc než bolest v nohou
Folikulární zánět spojivek: Co je příčinou mého psa je oči, aby se zbarví červeně?
Zánět slinivky břišní
Pozitivní výsledky při minimalizaci případů nakažlivé chudokrevnosti koní
Inside-Out řasy Agony of entropium
Kožní vyrážky může být chronické ekzémy V mnoha psích plemen
Sub-aortální stenóza: Zděděno srdeční vada u některých plemen
Keratokonjunktivitida sicca

Leave a Reply