Roztroušená skleróza nebo spavá nemoc: A, jimž lze předcházet Virus

Encefalomyelitida koní, také obyčejně známý jako spavá nemoc, nebo spí onemocnění je způsobeno jedním z několika různých kmenů viru roztroušené sklerózy. To může být velmi nebezpečné a koně, mohou ptáci a dokonce i lidé rozvíjet spavé nemoci, pokud nakažený. Nemoc je ve skutečnosti přenášena komáry, které kousnou infikovaný pták a vyzvednout virus, pak kousnout člověka, koně nebo jiného ptactva. Jakmile kůň nebo člověk je nakažený, může on nebo ona nemůže předat spavou nemoc na jiného koně nebo osobu, takže není třeba se obávat přímého přenosu na ostatní. Encefalomyelitida žije v ptačích druhů, s nejčastěji infikované ptáky kachny, slepice, bažanti, krůty a křepelky se i holubi být přenašeči této choroby. U ptáků virus není obvykle fatální, ale může být i po přenosu do lidského nebo koní hostitele.

Virus může mít vliv na koně v různých stupňů závažnosti, které jsou často přímo souvisejících s koně imunity a celkové zdraví, když jsou infikováni. V mírných případech kůň může obnovit za dva až tři měsíce, ale v těžších případech je smrt obvykle viděn během několika týdnů. Západní rozmanitost encefalomyelitida má mezi 24 až 45% úmrtnost u koní vzhledem k tomu, mnohem závažnější Eastern encefalomyelitida má až 90% osudovost míry.

Tyto příznaky roztroušené sklerózy se může pohybovat v rozsahu od mírné letargie, deprese chuti k jídlu a spaní po dlouhou dobu v stoje s dolním rtem dokořán ležící natáhl se na zem a nepřetržitě pohybuje nohy v cyklistika pohybu. Koordinace koně je obvykle ovlivněn jako virus napadá centrální nervový systém a může kůň potácejí, chodit do objektů, mají špatné reflexy, zaskřípal nebo její zuby, stejně jako běh mírné až těžké horečka. Jak virus postupuje kůň bude schopen polykat a nemusí být schopen se pohybovat od polohy na břichu. On nebo ona bude obvykle stane ochrnutý a smrt budou brzy následovat.

Neexistuje žádná léčba encefalomyelitidy koní po koně je napaden, ale správná výživa a péče může pomoci koně imunitní systém vytvářet protilátky v boji proti viru. Další vysokým obsahem živin krmiva, elektrolyty, krmné doplňky a spousta pitné vody jsou nezbytné při řízení infikované koně. Vedení koně bez jakýchkoli jiných zdravotních podmínek co nejvíce je to možné, je také důležité, zatímco tělo je boj proti tomuto viru. Kůň by neměl být zdůrazněno, opracované nebo trailered po dlouhou dobu během léčby. Dobrou zprávou je, že roční jarní očkování následuje posilovací střílel po jednom až dvou týdnech budou poskytovat ochranu potřebné k udržení koně v bezpečí před virovou infekcí pro sezóny výskytu komárů. Koně budou muset být očkována každé jaro, není zachována imunita sezónu od sezóny.
Encefalomyelitida, získané poruchy, zdraví

Renální amyloidóza
Fosfofruktokináza Nedostatek: Uvedení jaro Zpět na vašeho psa v kroku
Průlomy v psím zdravotních problémů, které
Nízká štítné žlázy
Koleno Dysplazie Key Příčina psů artritidy
Anestezie v mazlíčci Zvýšený
Azoturia nebo spoutání syndrom u koní
Psi vystavit několika typů krevních poruch
Šroub-tailed Psi a hemivertebrae
Hydrocefalus vážný problém v Toy plemena
OCD: hlavní příčinou psí artritidy, poškození kloubů

Leave a Reply