SCID V Arabové

SCID plně známý jako těžký kombinovaný imunodeficit onemocnění, je autosomálně recesivní gen, který byl identifikován v arabských koní nebo arabských kříž koně. Je zajímavé, že podobná podmínka existuje na myších a lidech, stejně jako několik dalších druhů. Autozomálně recesivní gen je gen pár, který má být zděděná jeden z přehrady a jeden z otce, což v obou rodičů přispívají recesivní gen. Jakmile hříbě má recesivní gen pro SCID od obou rodičů, on nebo ona bude mít podmínku. Rodiče, jsou z nichž každý má pouze jednu kopii genu, která jsou považována za nosiče, a to i přesto, že se žádné známky genetického stavu. Odhaduje se, že 1 z každých 567 hříbat arabských bude mít SCID a přibližně 82,9 procent obyvatel Arabové jsou jasné, což znamená, že nenesou recesivní gen pro SCID. SCID postihuje obě mužské a ženské hříbata stejně, tak to není sex spojeny v přírodě.

SCID není při narození identifikováno jen proto, že nejsou zjevné žádné viditelné známky. Hříbě se zdá normální a často i nadále dobře po dobu jednoho až tří měsíců. Jaké dědičné onemocnění dělá, je zabránit hříbě od vývoje normální imunitní systém, což znamená, že hříbě nebude bojovat s virovými a bakteriálními infekcemi. Dokonce i mírné infekce, které jsou normální pro hříbata snadno odrazit bude fatální na SCID Arab.

Vzhledem k tomu, že příznaky SCID budou příznaky virové nebo bakteriální infekce, která postihuje hříbě, bude každý případ mít jednotlivé symptomy. Vysoké horečky, koliky, výtok z nosu, nedostatek energie, slabost a koordinace problémy jsou vidět v mnoha virových infekcí, které jsou prominentní v hříbat. SCID hříbata nebude reagovat na ošetření a terapie, a podlehne virové infekce velmi rychle, obvykle nežijí déle než čtyři až šest měsíců.

Skvělá zpráva je, že gen mutace, která způsobí, že fatální SCID v Arabians byl identifikován, stejně jako genové markeru testu buď diagnostikujte koně jako nosiči nebo jako čirý, čímž se umožní i nosiče koně pro použití v pečlivých chovných programů vždy vyrábět non-postižené hříbata. Jakékoliv hříbata křížů jasných a dopravce Arabové by pak třeba zkontrolovat, zda byly jasno nebo dopravci.

V budoucnu chovatelů arabských bude muset učinit rozhodnutí o požadavky na zkoušení před registrací a stejně jako role dopravce v chovných programech. Někteří chovatelé, protože odhadovaný počet nosičů je mezi 18 až 25% z celkového počtu purebreds doporučit pečlivou program, který se postupně snižovat počet nosičů v průběhu času, nakonec chov ven recesivní stav úplně.
SCID, arabský, Arabian Horse, Genetické poruchy, zdraví

Fell Pony syndrom je dědičné Fatal Condition
Nadledvinka porucha způsobuje hormonální nedostatečnosti
Ledvinové kameny u psů
Prodloužený měkké patro, hlavní příčinou dýchacích obtíží v krátkém náhubek psů
Běžné problémy, které vedou k potratu u koní
Kalení Chrupavka
Trvalé pupilární membrány: Kongenitální Canine Vision Problem
Protein Losing nefropatie – A chorobou ledvin
Tetanus: A Fatal Lockjaw nemoc
Fosfofruktokináza Nedostatek: Uvedení jaro Zpět na vašeho psa v kroku
Pes Zdraví, Srdce šelesty

Leave a Reply