Seborrhea: nejvíce matoucích Skin nemoc

Seborrhea je dědičná porucha, která postihuje vnější vrstvy kůže v psa. Na kůži se sebaceuous žlázy (které produkují mastné látku zvanou mazu) a vlasové folikuly jsou mnohem produktivnější než je obvyklé. Výsledkem je, že kůže může být suchá a mastná současně době, produkovat jak pevný, šupinatou strukturu a odporné mastnou hnis, že kabáty celého těla psa. Seborrhea se obvykle projevuje v době psa prvních narozenin a první vypuknutí choroby je obvykle velmi památný ke vlastníkům, kteří jsou obeznámeni s žluklé zápach, který hojně tuk produkovat.

Všechna plemena jsou předmětem seborrhea, ale zejména křepeláků a teriérů. Vyšší než průměrný sklon k nepořádku je také vidět v Irský setr, německý ovčák, jezevčík, Dobrman, Shar-Pei a Labrador Retriever.

Seborrhea je diagnostikována pozorování mírné odlupování kůže a srst ztrácí lesk, přičemž na nudné neživého odstínu. To obvykle začíná dít na cca 10 týdnech věku, s více dramatickými příznaky jako charakteristické zápach, projevující ve věku 18 týdnů. Srst bude na mastný pocit a ztratit všechny své lesku, budou uši stále náchylné k temné voskové nahromadění a můžete také všimnout zesílení na psí polštářky tlapek. Kromě toho bude drápy se suché a lámavé a ulomit. Pokud zjistíte, nefunkční drápy často ležet na podlaze svého domova, je to možnost, že seborrhea je na obzoru.

Seborrhea je především kosmetický onemocnění, které není opravdu vliv celkové zdraví zvířete, ale i tak se poškrábání vyžádal suchou a šupinatá kůže může způsobit trauma, které by mohly vytvořit sekundární baterial infekci. V každém případě, kožní biopsie je vždy nutné vyloučit další zhoubné příčiny podobné příznaky, jako je například rakovina kůže.

Léčba seborrhea zahrnuje důsledné ošetření všech rozvojových sekundárních infekcí antibiotiky a mastí. Nemoc sama o sobě je nevyléčitelná, a tak léčba bude celoživotní proces. Anti-Seboroická šampony a moisturizers jsou stanoveny nejčastěji, stejně jako časté koupání. Obvykle je po koupeli opláchnout také používá k kůže retain přirozenou vlhkost.

Konstantní sledování uskutečněných zvířete je rovněž nezbytné, aby předešly možný vývoj sekundárních infekcí. Ty mohou mít za následek nejen z kožních lézí, jak je popsáno výše, ale také z ucpaných kanálů ucha nebo vadných sliznice.

Psi, kteří trpí seborrhea by neměli být chováni, protože je dědičné onemocnění.
Seborrhea, zdravotní problémy, zdraví, Kožní, získané poruchy

Wobbler syndrom není vždy EPM
Kočičí akné
Respirační viry
Co byste měli vědět o Shar Pei Fever?
Fosfofruktokináza Nedostatek: Uvedení jaro Zpět na vašeho psa v kroku
Blechy
West Nile Virus: Mosquito Vector nemoc
Udržet ochladit v Dog Days Of Summer
Nadváha Kočky
Zdraví
Zpět Ohýbání může být problém u starších koní

Leave a Reply