Šedý zákal může ovlivnit vaše Canine

Šedý zákal je jednou z nejčastějších očních problémů u psů, a co se objeví v špičáků všech plemen a zvířat, mladých i starých. Stejně jako u lidí, jediná úspěšná léčba je chirurgie.

Slovo katarakta doslova znamená latinsky rozebrat, a odkazuje na problém, který se vyvíjí s vlákny v čočce oka. Narušení těchto vláken způsobuje objektiv, aby se stal zataženo, snížení vidění. Existuje několik typů katarakty, které mají různé příčiny. Všichni, nicméně, vést, když biochemie oka (66 procent vody a 33 procent bílkovin), se stává z rovnováhy. Konečným výsledkem je, že příliš mnoho vody zůstává v čočce oka, zatímco podíl nerozpustných proteinů zvyšuje. Kombinace způsobí oblačno bílý nátěr, ztráta transparentnosti a ztráta vidění charakteristiky katarakty.

Jak starý pes je, když katarakta vyvíjí je významným vodítkem k diagnostice jaký typ se jedná. Vrozené katarakty jsou přítomny při narození, a je způsobeno toxiny nebo infekcí vyvinutých v děloze. Ve vzácných případech, zejména v miniaturních kníračů, i tento typ katarakty může být geneticky zděděná.

Vývojová, nebo počáteční stadium, katarakta nastat brzy v psí dospělosti. Mohou být také vrozené či způsobeno zranění, infekce, toxiny a nemoci, jako je cukrovka. Dědičné katarakty u mladších psů jsou častější v určitých plemen, a psi, kteří vykazují tyto dědičné katarakty by neměli být chováni.

Konečně, psi starší šesti let často vyvíjet senilní, nebo pozdního nástupu, kataraktu. V tomto věku, často psi nemají kataraktu, ale místo toho mají více společného stav známý jako nukleární sklerózy, který produkuje šedivění z oka objektivu. To je běžný věkově změna, která se vyskytuje u psů, obvykle v době, kdy to šest let, a se objeví v obou očích. To nemá vliv na psa vizi, a tak je většinou neléčí.

Mnoho plemen psů jsou náchylné ke zděděným zákalu nebo předčasného rozvoje katarakty. Jsou patří: Afgánský chrt, americký kokršpaněl, Boston teriér, Chesapeake Bay Retriever, Německý ovčák, zlatý retrívr, labradorský retrívr, Miniature Schnauzer, staroanglický ovčák, sibiřský husky, Staffordshire Bull Terrier, Standard Poodle, Welsh Springer Spaniel a West Highland White Terrier.

Léčba šedého zákalu psí je stejný jako pro člověka – chirurgické odstranění oka objektivu. Je to postup, který je se děje mnohem častěji u psů, s asi 95 procent úspěšnosti. Zvířata, která nejsou vhodnými kandidáty pro operaci šedého zákalu patří psi, kteří jsou agresivní, mají nekontrolovaným diabetem, nebo jsou ve špatném nebo není-li zdraví.

Majitelé domácích zvířat, kteří se rozhodnou mít jejich pes šedý zákal odstranit, musí být připraven strávit velké množství času péči o své domácí po-op. Léky na předpis oční kapky, musí být podáván několikrát denně po dobu několika týdnů před zákrokem, a zhruba na šest týdnů později. Pooperační prohlídky jsou také zapotřebí den po operaci, a na jednoho týdne, třítýdenní a šesti týdenních intervalech.
Katarakta, zdravotní problémy, zdravotní, problémy s očima, oční poruchy, poruchy Získané, Lékařské

Myasthenia Gravis: Vypnutí, ale léčitelné, Problem
Glaukom: “Sneak Thief” zraku ovlivňuje svého psa, příliš
Pyometra: Potenciálně nebezpečné situace
Lymfom Rakovina
Závažným problémem jsou ve vysílení Letní teplo může být Fatal
Zlomeniny malé problémy, které mohou vést k velké problémy
Afty: Wet Weather Foot Problém
Kočičí Immunodeficiency Virus
Šedý zákal se může objevit u mladých a starých psů
Trvalé pupilární membrány: Kongenitální Canine Vision Problem
Hemofilie Spravovatelná Stav u většiny psů

Leave a Reply