Šedý zákal se může objevit u mladých a starých psů

Šedý zákal je jednou z nejznámějších forem onemocnění oka, se objevit jako zatažené nebo neprůhledné místě, které mění čočka oka a způsobuje, že ztrácí průsvitnost. Katarakta může být omezena na malou část objektivu, nebo se mohou růst na vliv na celou oko. Šedý zákal také může udeřit jednoho nebo obou očí, v závislosti na příčině. Pokud se neléčí, katarakta nevyhnutelně nakonec stát psovi jeho zrak.

Mnoho plemen jsou náchylné ke zděděným zákalu, které mohou být předány spolu prostřednictvím obou dominantních a recesivních genů. Vrozené formy výsledek v tom, co je známo jako primární katarakty. Postižená štěňata se mohou narodit s vrozenou kataraktou primární, které jsou přítomny, když štěně oči otevřené, jinak se objeví před štěně je osm týdnů věku. Juvenile, nebo vývojové, primární katarakty se objeví u mladých zvířat až po čtyřech letech, zatímco pozdní nástup, nebo dospělý, katarakta se objeví u starších zvířat. Tyto poslední dvě kategorie jsou také známé jako vedlejší zděděnými šedého zákalu, a obvykle se vyvíjí jako komplikace onemocnění, jako je glaukom nebo progresivní retinální atrofie.

Většina katarakta je způsobena geneticky zděděné sklony či nemocí. Nicméně, katarakta může také vyplývat z poranění psa očí, vystavení toxinů jako radioaktivní záření, elektřiny, a některé léky a z metabolických chorob, jako je cukrovka.

Mnoho plemen psů jsou předmětem zděděné katarakty. Věk nástupu, jak rychle se katarakta rostou, a zda ovlivnit jednu nebo obě oči se velmi liší od chovu k chovu. Mezi nejčastěji postižených plemen: Afghánští chrti, akit, Aljašský malamuti, American Cocker Spaniel, australský honácký pes, australský ovčák, Basenji, Beagle, Bearded Collie, Bedlington teriér, belgický ovčák, belgický Tervuren, Bichon Frise, Border kolie, Boston teriér , Bouvier des Flandres, Brussels Griffon, Cavalier King Charles Spaniel, Chesapeake Bay Retriever, Chow Chow, Clumber španěl, kolie, Curly-Coated Retriever, jezevčík, dalmatin, Dobrman, anglický kokršpaněl, Anglický špringršpaněl, německý ovčák, německá Short -Haired Pointer, zlatý retrívr, Gordon setr, německá doga, Havanese, Irský setr, irský vlkodav, italský chrtík, Jack Russell teriér, japonský chin, labradorský retrívr, Lhasa Apso, Lvíček, doga, Miniature Schnauzer, Newfoundland, Norbottenspets, Norwegian Elkhound , Nova Scotia Duck Tolling Retriever, staroanglický ovčák, Papillon, pekingský palácový psík, Pembroke Welsh Corgi, portugalský vodní pes, rotvajler, bernardýn, Samojed, skotský teriér, Shar-Pei, Sheltie, Shih Tzu, sibiřský husky, Smooth Fox Terrier, Soft-Coated Wheaten Terrier, Staffordshire Bull Terrier, pudl, knírač, Tibetský španěl, tibetský teriér, Welsh Springer Spaniel, West Highland White Terrier, Whippet, Wire-Haired Fox Terrier a Yorkshire teriér.

Pokud katarakta je malý a nachází se pouze na jednom oku, bude to mít vliv na vašeho psa vizi větší míře. Většina šedý zákal, ale rostou buď pomalu nebo rychle, a nakonec se vztahuje na zasažené oko a eliminuje jeho vizi. V vrozenou případech může katarakta být absorbováno oka jako dorostu věku, řešení tohoto problému. V ostatních případech může být většina katarakta být úspěšně léčena pomocí chirurgického zákroku. Rozhodnutí, zda se provoz je provedena na základě faktorů, jako zda jsou katarakty jsou progresivní, jak hrozně se ovlivňují psa vizi, a pes je celkově fyzická kondice a temperament. Pokud se provádí operace, musí pes být omezena a tichý jako možné nejméně jednoho až dvou týdnů po operaci.
Šedý zákal, oční problémy, zdravotní problémy, Zdraví, Genetické poruchy, oční poruchy, poruchy Získané, Lékařské

Hydrocefalus vážný problém v Toy plemena
Zakrslosti Is Not The Same je Miniaturizace
Otevřené Skull Bones může, nesmí být Znamení Deadly poruchy
A strastí kožních alergií u psů
Ununited Anconeal proces není vždy oslabujících
Vrozená porucha způsobuje přední nohu deformity u psů
Oční škrábance
Zamykání Patella Nebo Zamykání Kolena mohou být opraveny ve většině případů
Cushingova nemoc u starších koní
Renální Dysplazie: Nepředvídatelné Killer
Psi vystavit několika typů krevních poruch

Leave a Reply