Široký rozsah kulhání problémy u koní

K dispozici je široká škála důvodů, proč kůň se může stát chromý a mohou být poměrně jednoduché a snadno léčit vážně vysilující a trvale poškodit koně. Stejně jako u většiny druhů zdravotních podmínek je uvedeno dříve podmínka, diagnostikovat a léčit tím je větší pravděpodobnost, že podmínka může být řízen a poškození minimalizovat.

Jednou z nejčastějších příčin kulhání u koní je poškození kloubu, svalů nebo šlach v noze sám. Koně, stejně jako lidé, mohou způsobit přetížení, hyperextend, kroucení nebo modřiny jejich končetiny, což potíže pohybu. Obvykle kulhání že je výsledkem poranění se vyskytují pouze v jedné končetiny, ale může být vážnější, když je kůň padl nebo byl v případě nehody. Stejně jako u mnoha typů výrony nebo svalovou stresu, může existovat žádné vnější známky poškození na oblasti, ale může být otok a při zvýšené teplotě v oblasti. Kloubů dolních končetin bude nejvíce náchylné k tomuto typu zranění. Koně, které jsou nevhodné nebo jsou přijata mimo odpočinku nebo pastvin a vykonávána těžce bez postupného budování intenzity práce jsou nejvíce náchylné na tyto typy kulhání.

Degenerative podmínky jsou také zdrojem kulhání u koní, a to může být problematické v každém věku, v závislosti na specifických podmínkách. Osteoartróza a společné onemocnění jsou častější u dospělých a senior koně, ale může být také problematické u mladších koní, pokud existují jiné zdravotní stav nebo konformační problémy na koních.

Toxicita problémy, může infekce a záněty na kloubu nebo zdraví, kopyta trhliny, infekce a poškození, jakož i nedostatků ve výživě a metabolické problémy také vést k příznakům kulhání u koně. Laminitidy a zakladatel jsou dva z nejběžnějších typů výživy a přeměny látek způsobujících problémy kulhání a tuhost u koní všech věkových kategorií a pohlaví. Chudák ošetření kopyt, nesprávné boty nebo dokonce skály a suť uvízly v kopyta nebo boty mohou všichni vést k vážným kulhání a omezení pohybu.

Určení toho, co je příčinou kulhání je rozhodující v korekci a léčbě. Podkováře nebo veterináře mohou často poskytnout pomoc při stanovení diagnózy, ale majitelé by nejprve poskytnout některé základní informace. Být schopni odpovědět na otázky jako:

Co noha nebo nohy se to týká?

Jak dlouho kůň byl chromý a je kulhání konstantní nebo se nezdá, že přicházejí a odcházejí?

Jak těžké je kulhání?

Co se děje, když kůň šel chromý?

Je nějaká otok nebo zánět na klouby?

Jsou popraskané kopyta, rozdělit nebo poškozené?

Byly nějaké změny v cvičení nebo diety?

Má kůň nedávno trailered nebo přesunuta nebo kolem podivných koní?

Je nějaká fyzického poškození nohou nebo kopytní?

Je nějaká vypouštění nebo zápach z nohou nebo jakékoliv zranění na noze nebo orgánu koně?

Kůň je jíst a pít normálně nebo chování změnilo?

Má kůň vypadat, že má horečku nebo potíže s dýcháním?

Pochopení historie stavu je nezbytné pro veterináře nebo kovář přijít s komplexní léčebný plán. V některých případech odpočinku, bude nápravná sněžnicích, drog terapie a vedení bolesti je potřeba pomoci koně zpět. Změny na cvičení může být vyžadováno pro zbytek koně života v závislosti na příčině kulhání.
Laminitidy, Získané poruchy, zdraví, kulhání, Hoof poruchy

Oční škrábance
Křehký Hoof Může vyvolat dlouhodobé solidnosti problémy
Mazové adenitis: Suchá kůže snímku na Extreme
Běžné problémy, které vedou k potratu u koní
Známky a příznaky
Cherry Eye
Cvičení Související hygienické podmínky
Genetické mutace vést k poruchám v psím Cornea
Jak se starat o koně trpí podvýživou
Odčervení Your Dog
Městnavé srdeční selhání nejčastější příčinou úmrtí u dospělých psů

Leave a Reply