Spavin a koně: Chcete-li jet nebo ne To Ride?

Spavin je termín používaný k označení jakéhokoli druhu otoku, buď měkké, nebo tvrdé, která se vyvíjí na nebo kolem hlezna, který není se týkalo konkrétně společné zranění. Mnoho druhů spavin jsou měkké na dotek a jsou vlastně otok vazu nebo svalu, a nezpůsobí trvalé kulhání na koně za předpokladu, že jsou řádně postaráno. Každý kůň nebo hříbě s spavin by měly být kontrolovány pro problémy s konformace. Často nápravná kovat, zejména u mladých koní, pomůže zabránit dalším problémům s měkkými a kostnatá typů spavin.

Nejčastějším měkké typ spavin zahrnuje BOG spavin, který je měkký paušální, které obvykle tvoří dolů z hlezen a je způsoben vazu otok. Mnoho koní, které mají nadměrného zaúhlení nebo hleznu, které jsou ohnuté více, než je obvyklé bude mít bog spavin. Ledem a anti-horečce, stejně jako odpočinek a zotavení je obvykle všechno, co je potřeba. Kortikosteroidní injekce mohou být také použity ke snížení otoku.

Pohotovostní a throughpin jsou jiné typy otoků podél zadní a vnitřní část hlezenního kloubu, které jsou často koncentrovaný spolu jako spavin. Nejdůležitější věc k zapamatování je, že tyto typy otoků jsou měkké na dotek a jsou kapalinové, ne kostnatá nebo tvrdá. Mohou být horké na dotek zpočátku kvůli zvýšené tekutiny, ale pokud nenarušují koně schopnost pohybovat dlouhodobě. Obvykle se tyto typy spavin jsou způsobeny zmasilosti problémy, ale může dojít také v rostoucích hříbat a pak jednoduše zmizí. Měkké druhy spavins budou mít prospěch z léčby, odpočinku a středně cvičení s dobrými teplými vzestupů a pádů chladné, které vám pomohou předejít přes-pracovní svalu.

Čím více problémové typy spavin jsou kostní spavins. Bone spavin je nový růst kostí, obvykle kvůli podráždění nebo degeneraci kloubu, který bude mít za následek kulhání a trvalé poškození. Koně s nízkou zadní čtvrti zmasilosti nebo ty, které jsou zpracovány nebo vykonávána na velmi tvrdém povrchu je větší pravděpodobnost k rozvoji kostní spavins. Typické příznaky kostní spavin patří tažením prstu na postiženou nohu a snížení kroku jako kůň má potíže s normálním rozsahu pohybu v hleznu. Obvykle kulhání sníží, když je kůň se vykonává, ale pak se vrátí, jakmile kůň byl odpočatý. Okultní spavin nastane, když není patrný žádný následek nebo kostnatý růst patrný, ale růst je vnitřní.

Léčba kostního spavin bude záviset na rozsahu a závažnosti růstu, stejně jako na stáří koně. V okultní spavin, také známý jako slepý spavin, nápravná sněžnicích a pečlivé sledování vývoje může být vše, co je zapotřebí. Rest a mírná, je doporučeno postupné cvičení. Kortikosteroidy a anti-horečce mohou být také užitečné při snižování otoků a veškeré související bolest. Často u mladých hříbat a klisen po hlezno řádně mísil okultní nebo slepá spavin přestane být problém. Pravidelné, sledovaných cvičení a krátké, moderované cvičení časy jsou důležité pomoci tělu snížit zánět a pojistku kloubu podle potřeby.

X-paprsky mohou být použity ke stanovení stupně poškození způsobené novým růst kostí v případě kostní spavin, který je patrný. Veterinář vám poradí, prognózu pro Vašeho koně a druhy cvičení nebo na koni, který bude užitečné při vymáhání, a jak dlouho se omezit výkon na pomoc v léčení.
Spavin, Bone Problémy, Získané poruchy, zdraví

Rozvoj pes First Aid Kit
Smashed Face Equals zdravotních problémů v brachycephalic psy
Dědičné portosystémový Bočníky Poškození vašeho psa játra
Onemocnění jater u psů
Keep Your Dog Trezor z chemických jedů
Pes s nadváhou? Nezapomeňte Kontrola štítné žlázy
Renální Dysplazie: Nepředvídatelné Killer
Psi vystavit několika typů krevních poruch
Doggy Day stará a zdravotní problémy, pro psy
Feline Hypertrofická kardiomyopatie (HCM)
Ataxie

Leave a Reply