Spiculosis Ve Kerry Blue teriér

Velmi bolestivé stav kůže, spiculosis se vyskytuje nejčastěji v Terriers dospělých Kerry Blue, a je obecně u mužů, ale mohou být také přítomny u žen v dospělosti. These Spicules je velmi husté a těžké prameny vlasů, které jsou velmi silné a ježaté jak textury a velikosti. Ne všechny Kerry Blue Terriers bude vyvíjet stav, je to mnohem více převládající v některých linek než ostatní, takže se ujistěte, že požádat o stavu před výběrem chovatelské stanice nebo plemenářské linku.

Spiculosis podmínka je také známá jako růže trny nebo štětiny a mohou být také uvedeno v Kerry psů modrá smíšené, ale je velmi zřídka vidět v jiném chovu. Zatímco nejčastější umístění těchto tvrdých, špičatých chloupků je na loktech a hleznech z nohou, mohou také se nalézat na obličeji, krku, těla a ocasu, prakticky kdekoli na psího těla. Typicky Kerry Blue teriér s velmi tuhou srsti jsou více náchylné k podmínce a ty, které mají standard plemene jemná, hustá a vlnitá srst je méně pravděpodobné, rozvíjet stavu.

Často vlastníci Kerry teriérů modré začít všímat tvrdé, špičaté, silné vlasy, když se připravit svého psa. Většina majitelů se jednoduše vytáhnout, nebo trhat jim s jejich prsty, oni budou často vyjdou poměrně snadno, pokud to není nakazit. Pokud je však folikul nebo kořen hrotu infikovány nebo vložený hluboko v kůži, může být příliš obtížné, ne-li bolestivé pro psa, jednoduše vytáhnout ven. Jakmile vlasu nakazí a oteklé kůže bude velmi bolestivé, může to pocit podobný mít zarostlý vous nebo vlasy, které se neustále dráždilo pokaždé vlasy dotkl v mazlení, štětcem nebo jen normální tělesné pohyby.

V některých případech tyto Spicules se mohou vyskytnout mezi polštářky na tlapkách vedoucích k kulhání a silné bolesti, s žádným tlakem na nohou. Uši jsou také velmi citlivé oblasti, že spicule může skutečně způsobit nepříjemné pocity a bolest. Pokud jsou vlasy utrhne a kořen zůstává pod kožní infekce a otok téměř vždy dochází.

Protože neexistuje žádný způsob, jak zabránit těmto tvrdé, husté vlasy z rostoucí vše, co lze udělat, je odstranit, jakmile jsou uvedeny v plášti. V případech, kdy se oblast stala se infikované antibiotika třeba, aby se zabránilo jakýkoliv typ závažné infekce nebo poškození kůže. Když je kořenový nebo folikulu na spicule hluboce zapuštěný operace může být nutné odstranit celý vlasu, čímž se zabrání jakékoli další problémy. Pravidelné péče a škubání the fragmentů je nejlepší možností, jak udržovat zdravou srst. Mnoho majitelů doporučuji dělat škubání ihned po koupeli, kdy se póry kůže jsou více uvolněné a otevřené. Tam jsou také některé loje, které mohou být použity jako léčbu antibiotiky, aby se zabránilo infekci po hrubé chloupky jsou odstraněny.
Spiculosis, zdravotní problémy, zdraví, Kožní, Různé poruchy

První pomoc pro Eyeball tržných ran
Kardiomyopatie častou příčinou srdečního selhání u psů
Nádory vlasový folikul – Skoro kosmetický problém u některých plemen
Osteochondrodysplasia
Roztříštěné Mediální coronoid procesu Bolestivé koleno problém
Staphylococcus intermedius: A Nasty Kožní bakterie
Sluchu snadno zjistit, Not So snadno vyléčit
Seborrhea: nejvíce matoucích Skin nemoc
Kalení Chrupavka
Široký rozsah kulhání problémy u koní
Zadní noha Konformace a srp-Hlezna

Leave a Reply