Spongy Hoof – Opposite Of Dry Hoof

Spongy kopyto je pravým opakem křehkých, suchých kopyt komplikací. Spongy kopyto nastane, když kopyto je příliš vlhký, a měkké stěny nebo roh kopyta se může snadno poškodit normální aktivitou. To je stejně problematické pro koně jako suchý kopyta a vnitřní, citlivé oblasti na kopyta, je více pravděpodobné, že je zraněný, stejně jako škrábance a rýhy v kopytní stěny umožňují plísně a bakterie proniknout kopytní stěny.

Mnoho koní, kteří byli chováni ve velmi vlhkém podnebí, které mohou být viděny v některých částech Velké Británie a na pobřežních oblastech Spojených států, jsou náchylnější k problémům s houbovitou kopyta. Když se tito koně udržovány ve vlhkém, měkké prostředí jejich velké, plošší kopyta jsou přínosem, ale jakmile se stěhoval do suchých, drsných podmínek typu pozemní problém začíná.

Často problémy s houbovitou kopyta budou si všiml na první oříznutí nebo podkovář návštěvu. Kopyto, dokonce hříběte, bude velmi měkké a snadno zdobené s nožem, ani vyžadovat kleště. Kopyto se objeví porézní spíše než pevná látka, a roh nebo kopytní stěnu postrádá tuhost a pevnost potřebné k zajištění ochrany na chodidla a žába. Často kopyto téměř vypadá mastné nebo abnormálně lesklý vzhled a, v závislosti na podmínkách, mohou mít známky drozd. To může zahrnovat výtok z žabí, zápach a degeneraci žáby. Pokud tito koně jsou jezdit na silnicích, těžké půdy, štěrk, nebo dokonce suchý písek nebo pastvin kopyto bude hynout ve velmi krátké době za následek kulhání a horkých, zadávací nohy.

Spongy kopyto může být také způsobena tím, ustájení koně na špinavé nebo znečištěné podestýlky, který zachycuje vlhkost z hnoje a moči. Tento typ houbovité kopyta je problematičtější než zděděné druhu jako existuje větší pravděpodobnost, bakteriálních a mykotických infekcí v těchto strašlivých podmínkách. Suchá podestýlka a pravidelné sběr z kopyt zabrání houbovité kopyto od stávat závažný stav, v citlivé stáji koně.

Léčba houbovité kopyta zahrnuje přidání kopyta doplňků do krmiva, mnoha, které jsou komerčně dostupné v krmných obchodech. Doplnění tmelů na nohy ve formě barev a krémy jsou také užitečné, když nadužívání z nich produkuje může skutečně zvýšit problém. Dodržujte všechny pokyny pečlivě a nekombinujte přípravky, pokud jste zkoumány případné komplikace.

Nápravné kovat může být možné, pokud podkovář je možné použít klipy spíše než nehty držet boty na místě. Obvykle měkké kopyta budou prostě dovolit boty spadnout, ale mohou být užitečné, jakmile kopytní stěna je mírně posílil nahoru. V případech, kdy je houbovitá kopyto známých v plemeni, jízda pouze na měkkých pastvinách nebo ploch, stejně jako pečlivé sledování kopyt s suplementace může být vše, co je možné v cestě vedení.
Houbovité Hoof, Hoof poruchy, genetické poruchy, poruchy Získané, zdraví

Psí Revmatismus: zmrzačené Situace
Wobbler syndrom může být katastrofální pro vaše velký pes
Šroub-tailed Psi a hemivertebrae
Spongy Hoof – Opposite Of Dry Hoof
Psi vystavit několika typů krevních poruch
Patent Ductus Arteriosis: Mending zlomené srdce
Genetická hemolytická anémie je vážný zdravotní Concern
Cystinurie a ledvinové kameny u psů
OCD: hlavní příčinou psí artritidy, poškození kloubů
Zánět kloubů a svalů
Doggy Day stará a zdravotní problémy, pro psy

Leave a Reply