Šroub-tailed Psi a hemivertebrae

Všimli jste si někdy, jak některá plemena psů mají trochu korku šroub nebo šroub-tailed vzhled? Často tito psi mají tendenci být krátké náhubek nebo brachycephalic plemen také, a jejich krátké malé kinky ocasy mají tendenci se vyrovnat jejich krátký, tlačil ve tvářích.

Zatímco krátké malé lomených ocasy může být roztomilý vzhled, to je také indikátor deformace obratlů páteře, známé jako hemivertebrae. Tam jsou také některé druhy hemivertebrae nebo hemivertebra které se mohou objevit v jiných oblastech páteře i končit jinými malformacemi a pohybových problémů. Plemena s největší pravděpodobností mít hemivertebrae u ocasu jsou Pugs, Bostonští teriéři a anglicky a francouzsky buldoci. Plemena, která jsou nejčastěji vidět s hemivertebrae v jiných oblastech páteře patří německé krátké vlasy ukazovátka a německý ovčák. V těchto plemen hemivertebrae ve středu zad může vést k roaching nebo vyklenutí na zadní, bolest v pohybu, nebo dokonce slabé oblasti páteře, která mohou být náchylnější ke zranění později v životě. V na dvou pozdnějších plemen podmínkou je dědičná a je možné předcházet pečlivé chovu a okamžité odstranění z šlechtitelských programů všech psů vykazující stav. V na brachycefalickým psů podmínky často není problém pro psa a nikdy uvést do vzhledu nebo chování psa. Občas obratle se tak deformaci, že způsobí tlak na míchu v těchto plemen, což vede k problémům pohybu, bolest nebo dokonce ochrnutí či neschopnost vstát nebo si lehnout. V obou případech podmínkou je vrozená, což znamená, že štěně se rodí s problémem, to není kvůli zranění nebo nemoci po štěně se rodí.

Normální obratle psa páteře vypadá válcovitého tvaru s kulatým otvorem uprostřed pro míchy. U psů s hemivertebrae jednotlivých obratlů jsou ve tvaru klínu z boku nebo zepředu a vypadají jako motýlí křídla šíří open při pohledu shora. Často prvním příznakem problému je oslabení pánevních končetin, kde pes nechce pohybovat, nesnaží se postavit, nebo se zdá být schopen se pohybovat zadní část těla v normálním způsobem.

Tato podmínka může být potvrzena pomocí speciálního x-ray techniky známé jako myelograms dokáže detekovat, zda se bolest nebo pohyb problémy jsou způsobeny kompresí hemivertebrae. Chirurgické postupy mohou být použity k odstranění problému v závislosti na umístění hemivertebrae v páteři. Bolest terapie řízení drogy jako i omezení z činnosti bude nutné v období rekonvalescence.

Každý chovatel se šroubovacím sledoval plemene by měl být obeznámen s příznaky hemivertebrae a měl by mít nějaké pochybné psy RTG zcela zajistit stav není přítomen před chovu.
Hemivertebrae, zdravotní problémy, Zdraví, Genetické poruchy, problémy s klouby, problémy s kostmi

Je to kluk nebo holka?
Ringbone a kulhání u starších pracovních koní
Zdědil polyneuropatie jeden z mnoha nervy-příbuzné psím poruch
Dědičné portosystémový Bočníky Poškození vašeho psa játra
Pyometra: Potenciálně nebezpečné situace
Azoturia nebo spoutání syndrom u koní
Vzteklina – Rare Ale smrtelné onemocnění u koní
Infekce močového měchýře
Řezy a rány
Zápal plic u koní je bakteriální infekce
Vakcína Sensitive

Leave a Reply