Stacionární Night Blindness: Genetická Stav plemene Briard

Jedním z mála známých psů mají onemocnění známé jako stacionární noční slepota, pes Briard Švédska je nyní v špici DNA testování pro určení zvláštní zkoušky, aby jasně identifikovat nosiče, postižených psů a non-postižených psů.

Stacionární šeroslepost je charakterizována různými stupni slepoty v briardovi psů, které se mohou stát postupně výraznější jako pes zraje nebo může zůstat relativně konstantní. Tato varianta může jít od mírnou ztrátou zraku v stínu nebo tmavé oblasti na téměř úplné slepotě i na plném světle. Vzhledem k tomu, psa bude mít temperament se změní, když se začnou ztrácet svou vizi je to často první známkou toho, že něco není v pořádku s tím psem. Mohou mít také potíže při přesunu kolem v noci, což může postupně stát se více zřejmé, v den. V některých případech dojde k úplné slepotě poměrně rychle, zatímco v jiných progrese je relativně pomalý.

Příčinou vrozené stacionární noční slepota nebo CSNB je autosomálně recesivní typ sítnice slepoty, což znamená, že oba rodiče musí být nést gen pro potomky páření rozvíjet stacionární noční slepota. Do genetické testování bylo k dispozici nebyl žádný konkrétní způsob, jak předpovědět, pokud Briard měl podmínku, pokud on nebo ona byla zobrazující problémy s vizí. Nyní, s testy DNA, psi mohou být kontrolovány před chovu, zda recesivní gen je přítomen. Je-li gen je přítomen, ale byl pouze zděděné od jednoho z rodičů, je pes považován za nosič. On nebo ona nebude vykazovat žádné problémy se zrakem, z pevné šerosleposti, ale to by byl schopen předat to na jeho nebo její štěňata, která by byla obrovská obavy, pokud druhý pes v páření páru byl také nosič. S nové genetické testování psi mohou být označeny buď jako nosiče, který má jednoho recesivní gen pro podmínky, postižených, má dvě recesivní geny, a proto podmínky, nebo non-postižené, nemají gen pro stacionární noční slepota. Dopravce může být chován na non-postižené psa a produkují vrh štěňat, které by byly bez šance na rozvoj stacionární noční slepota. Postižení psi a nosiče lze neměli být chováni společně a ani dva dopravci. Postižení psi jsou vždy spayed a kastrovaný a není použit v chovných programech renomovaných chovatelů a majitelů.

Briard chovatelé pilně pracuje, aby se pokusili chovat se tohoto problému. Je důležité si uvědomit, stacionární noční slepota je velmi vzácné onemocnění v chovu jak se nepovažuje za problematické ve většině linek. Tam je pokračující výzkum v obou briardů a lidí, které mají tento vzácný stav a výzkum ukazuje slibné výsledky pro posílení a dokonce i obnovit vidění ztracený přes stacionární noční slepota.
Stacionární šeroslepost, zdravotní problémy, zdraví, Genetické poruchy, oční poruchy

Heartworms
Osteochondrodysplasia
Pozitivní výsledky při minimalizaci případů nakažlivé chudokrevnosti koní
Mitrální chlopně Onemocnění srdce
Komprese míchy: Pochopení příčiny u koní
KCS u psů
Kožní vyrážky může být chronické ekzémy V mnoha psích plemen
Grass Nemoc nejvíce převládající v Spojeném království
Tetanus: A Fatal Lockjaw nemoc
Tetanus: Dobrý výroba a Rutinní očkování může prevenci této choroby
Psí Revmatismus: zmrzačené Situace

Leave a Reply