Stárnutí bere svou daň v podobě společného onemocnění

Stárnutí bere daň na každého, zvířata stejně jako lidé. Mezi nejvíce postižené jsou klouby, zejména kloubní chrupavky uvnitř těchto kloubů, které běžně poskytuje hladký, s nízkým třením vyrovnávací paměti mezi kostí. Různé příčiny, včetně věku, může způsobit to chrupavka rozebrat nebo rozvíjet trhliny, což v silné bolesti, zánětu a kulhání.

Ačkoli degenerativní onemocnění kloubů (a výsledný artritida) je obecně považována za problém starších špičáky, je to objevit ve více a více mladší velkých plemen psů stejně. Šlechtění vedlo změnu kostní struktury v několika plemen, zejména větší psů, jako německých ovčáků, německé dogy a mastif. V těchto zvířatech, jsou mnozí nyní rodí s vadou, která brání rozvoji normální chrupavky, což vede k trvalému brzy kulháním u ramen, kolen a kotníků.

Zranění často zahájit degenerativní proces. Je běžné, střední a starší psy k prasknutí vazů v kolenou, které obvykle začíná postupné odbourávání chrupavky. Nadváha i zvířata znamenat další tlak na jejich klouby, opět působit poškození chrupavky. Ostatní mladí psi, zejména retrívři a rotvajlery, jsou náchylné k vlasové zlomeniny a fragmentace jejich předloktí kostí na 5 až 9 měsíců věku. Konečně, někteří psi jsou náchylní k onemocnění známé jako dysplazie kyčelního kloubu, v němž kyčelní kloub nesedí dohromady jako těsně, jak to má. Výsledkem je, že kyčelní kloub pohybuje v zásuvce, což vede k chronické kulhání a, občas, artritida. Pokud váš mazlíček se zdá být v bolesti, když držíte ho v určitých pozicích, nebo se ho dotknout v některých oblastech, může to být varovným signálem kostí a onemocnění kloubů, zejména pokud zvíře má také potíže s nahoru a dolů, pohybuje strnule, nebo Zdá se, že chromý.

Anti-pobuřující agenti a léky proti bolesti jsou často předepsány pro degenerativní onemocnění kloubů. Veterináři také často doporučují doplňky stravy, jako je například glukosamin a chondroitin, které byly prokazatelně pomáhají doplnit kloubní chrupavku.

U tohoto typu onemocnění, existuje také řada životní změny, které mohou způsobit, že zvíře pohodlnější a zlepšit jeho kvalitu života. Za prvé, hmotnosti zvířete musí být držen pod kontrolou, protože kil kladou velký důraz na klouby. Denní cvičení je jiný, musí, ale musí to být pečlivě vyvážené, aby se udržovat svalovou sílu, aniž by došlo k poškození klouby dále. Psi s tímto onemocněním by měla být chodil na vodítku a držel od skákání. Plavání je nejlepší cvičení ze všech, pro staré i mladé psy s tímto problémem. Ať se stane cokoliv, ujistěte se, že to denně. Jinak pes může být bolest po cvičení a být ochotny pohnout.

Onemocnění kloubů stále bolestivé v chladném, vlhkém počasí. Ujistěte se, že váš mazlíček je veden v teplé oblasti, a neváhejte se oblékat ho ve svetru. Masáže a fyzikální terapie může být užitečné, a je doporučeno budete mít pevné, ortopedické pěny postel. Tyto distribuovat váhu rovnoměrně a snížit tlak na klouby. Pro větší psy, může zvýšená oblasti podávání je mnohem pohodlnější, a to zejména v případě, že zvíře má tuhost v krku nebo zad. Vzhledem k tomu, degenerativní onemocnění kloubů je nevyléčitelná, pravidelné prohlídky s vaším veterinárním lékařem jsou také důležité.
Degenerativní onemocnění kloubů, zdravotní problémy, zdravotní, genetické poruchy, Hip problémy, problémy s klouby, získané poruchy

Tetanus: Dobrý výroba a Rutinní očkování může prevenci této choroby
Endokardiální fibroelastóza
Roztroušená skleróza nebo spavá nemoc: A, jimž lze předcházet Virus
Expozice keratopatii syndrom: Zděděno Eye Stav
Nystagmus
Přední Segment dysgeneze: Genetická stavu oka
Cerebelární Abiotrophy Serious Zděděno Stav Ve Arabové
Legg-Perthe nemoc: Not-So-Hip porucha
Řezy a rány
Kalení Chrupavka
Jak zjistit, zda Váš kůň má Worms

Leave a Reply