Sub-aortální stenóza: Zděděno srdeční vada u některých plemen

Je vždy vzrušující čas, aby si nové štěně nebo psa, bohužel mnoho nových majitelů se v úvahu všechny možné zdravotní problémy, které mohou být spojeny s různými plemeny. V některých střednědobém až velkých plemen, jako je zlatý retrívr, bulmastif, rotvajler je, Boxer a Newfoundland stav považován za hlavní příčinou srdečních onemocnění v rámci plemene.

Sub-aortální stenóza je vrozeným a dědičným stav, což znamená, že se předává přes rodiče a je přítomen, když se narodí štěně. Co tento stav je vlastně skládá ze je zúžení otvoru mezi srdce levou komorou a aortou, hlavní krevní plavidla nést krev, která je bohatá na kyslík ke zbytku těla. Zúžení je skutečně způsobena zesílením či zdi nebo prstenec, zjizvené tkáně, která se tvoří uvnitř aorty jen na komory, která sníží objem krve, které může být provedeno ze srdce do těla.

Přesný genetické příčiny sub-aortální stenózou nezdá být stejné ve všech plemen psů. Newfoundland plemeno byl rozsáhle studován a těchto psů se zdá být autozomálně dominantní gen, ale že je zde několik dalších faktorů, které mohou snížit nebo zvýšit problém s sub-aortální stenózy v rámci štěně. To komplikuje proces jak pro výzkumu stejně jako pro identifikaci. Mnoho psů bude mít sub-aortální stenózu (SAS), ale proto, že účinky jsou tak mírné, že nemusí být nikdy diagnostikována, což vede k problémům v omezování těchto psů z chovné populace.

Typicky SAS nezhoršoval čase, spíše výsledky srdce musel snažit, aby pumpovat krev přes zúžené aorty je to, co způsobuje problém. V případech, kdy SAS je významná městnavé srdeční selhání nebo náhlá smrt jsou velmi časté výstupy do stavu. Protože tam je méně krve čerpané prostřednictvím levé komory srdce musí pumpovat víc, což často vede k otoku svalů a ztluštění srdečních stěn. Kromě toho je větší tlak umístěn na mitrální chlopně, což může vést k dalším problémům s únikem krve zpět přes srdečních komor. Příznaky SAS jsou často nejprve poznamenat, se srdečními šelesty následuje zvýšenou tekutiny na plicích, kašel, nedostatek chuti k jídlu a energie a slabosti a mdloby. V mnoha psy smrti bude náhlé a nečekané, jak majitelé jen předpokládat, že pes má mírný respirační infekce. Krevní sraženiny mohou být také problém pro psy s SAS, zejména pokud podmínka je těžké.

Tam je žádný lék pro SAS, ale je důležitá včasná diagnóza začít farmakoterapii podporovat srdeční funkce. Léky se síly srdečních stěn, dilatace oběhový systém a pomáhá předcházet zánětu srdce jsou důležité v středně těžkých a těžkých případů. V mírných případech SAS pes bude potřebovat velmi dietě, aby se zabránilo zvýšení tělesné hmotnosti, pravidelné cvičení a pečlivé sledování srdečního fungování jako pes věků. Hruď x-paprsky mohou být použity k potvrzení stavu a chovatelé by měl být neprodleně, aby se zabránilo produkci dalších vrhů s podmínkou. Štěně by mělo být spayed nebo kastrovaný co nejdříve, aby se zabránilo rozmnožování a předávání SAS.
Sub aortální stenóza, zdravotní problémy, zdraví, Large Breed, Genetické poruchy

Mazové adenitis: Suchá kůže snímku na Extreme
Prsní Rakovina Ve starších Feny
Anémie a krev stezkám problémy
Anaerobní bakterie – Problém v mnoha aspektech koně
Sub-aortální stenóza: Zděděno srdeční vada u některých plemen
Onemocnění jater u psů
Zdědil polyneuropatie jeden z mnoha nervy-příbuzné psím poruch
PRA: Sight-Stealing genetická porucha, Listy Psi Blind, ale ne utrpení
Srdce šelesty
Asymetrický čelistí
Chybí struktur oka příčiny dědičných Colobomas

Leave a Reply