Svědící výtok Oči mohou být prvními příznaky entropium

Už jste někdy měli řasu v oku, která způsobila to hrozné poškrábání, svědění a podráždění pocit? No, jak asi s celé oční víčko plné řas se dovnitř proti oku, nebylo by to příjemné, že?

To je přesně to, co psi, které mají entropium se zabývají. Tato podmínka může být dědičné stejně jako v důsledku poranění nebo nemoci. Entropium je běžné u mnoha plemen psů, a to jak čistokrevné a smíšené plemeno, a je jedním z předních očních problémů, které štěňata a psi zkušenosti. I když je nejčastěji uvedeno na spodním víčkem může být také přítomen v horní víčka stejně. V štěňat je podmínka obvykle poznamenal velmi krátce poté, co štěně otevře jeho nebo její oko a mohou být opraveny v této době s jednoduchým chirurgickým zákrokem, která táhne víčko dolů a spojí ji udržet víčko ve správné, vnější orientace. Obvykle se tyto stehy jsou na místě jen 7 až 10 dnů povolit víčko být trénoval se, aby zůstali na místě. V štěňátek entropium je téměř vždy dědičné onemocnění, ale tam jsou další podmínky, které mohou nastat způsobit víčko vrátit dovnitř u dospělých psů.

Dospělí psi mohou vyvíjet entropium kvůli onemocnění, které způsobuje oční bulvu přesunout nebo klesat zpátky do lebky. Tento stav, známý jako enophthalmos je poměrně neobvyklé, ale může dojít. Kromě enophthalmos, ublížení na obličej nebo orbita kosti oka, které způsobuje oční bulvu přesunout dovnitř způsobí víčko, aby už ne ležet naplocho na povrch oka. V procesu blikáním tlak z větší horního víčka může vynutit vnější okraj dolního víčka valit dovnitř a zaseknout v této poloze. Neurologické poruchy, které způsobují křeče očních víček a očních svalů může také vést k entropium.

Největší starost o entropium je, že je velmi bolestivé psa a může vést k těžkým poškození rohovky a slepota, pokud není léčen rychle. Konstantní opotřebení řasy na oční bulvy může vést k těžkým a zaslepení očních infekcí. Dalším problémem, který se často vyskytuje s entropium je oko žláza dysfunkce vede k třešeň očí nebo nadměrné slzení až oko se snaží poskytnout dodatečné mazání. U dospělých psů léčba je chirurgický zákrok zahrnující odstranění nějaké přebytečné kůže z okraje oka, aby víčko již roll dovnitř. Antibiotika v ústní a topické formě může být také použit v případě, že rohovka byla podrážděná nebo v případě, že je bakteriální infekce v této oblasti.

Nejčastějšími příznaky, že majitelé psů by měli sledovat, na něj mají trhání, poškrábání, odření nebo obou očí, hnisu nebo výtok z očí a mžoural nebo udržování oči zavřené, a jasné válcování dovnitř z dolní nebo horní oko. Plemena, která majitelé by měly být nejvíce zabývá rozvojem entropium patří Shar Pei, Chow Chow, Irský setr, německá doga, labradorský retrívr, a anglický buldok.
Entropium, zdravotní problémy, zdraví, Genetické poruchy, Poruchy oka, získané poruchy

Genetická hemolytická anémie je vážný zdravotní Concern
Cerebelární Abiotrophy Serious Zděděno Stav Ve Arabové
Zlomeniny malé problémy, které mohou vést k velké problémy
Šroub-tailed Psi a hemivertebrae
Zakrslosti Is Not The Same je Miniaturizace
Fanconi syndrom: Zděděno Onemocnění ledvin
Strongylus vulgaris: Deadly Worm
Nadledvinka porucha způsobuje hormonální nedostatečnosti
Anémie a krev stezkám problémy
Skládání dermatitida je vrásčitý problém
Moon slepota u koní má špatnou prognózu Long Term

Leave a Reply