Swollen Hock syndrom je mnohem víc než bolest v nohou

Swollen Hock syndrom je nejčastější v chovu Shar Pei, a jde mnoha různými jmény, v závislosti na tom, kde jste a co místní chovatelé se odvolávají na stavu. V některých oblastech se nazývá familiární Shar Pei Fever, Hock Horečka nebo systémová amyloidóza. Není pravda, horečka jako takové, otok hlezenního syndromu je způsobena neschopností těla, konkrétně ledviny a játra, správně rozebrat a odstranit amyloidal proteiny z těla. These amyloidy mohou shromažďovat v kostech kloubů a svalů vedoucích k otoku a něhy v nohách, čenichu a jiných svalů těla.

To je dědičné, vrozené onemocnění, které je věřil být způsoben tím, autozomálně recesivní gen. To znamená, že jak otec a přehrada nebo otec a matka musí oba mít buď stav nebo být nositeli genu dávat plný stav na štěňat. Psi mohou, nicméně, zdědí gen od jednoho rodiče, který má to, a ne od rodiče, který nemá gen. Tento vrh štěňat budou všichni dopravci a zároveň nebudou ukazovat známky, pokud se křížil s jiným dopravcem, nebo Shar Pei, který měl záchvat otok hlezenního syndromu bude mít štěňátka, které mají podmínku. V současné době neexistuje žádný specifický test DNA a vše, co chovatelé můžete udělat, je okamžitě spay a kastrovat žádná štěňátka, které ukazují známky stejně jako chovný pár, který produkoval jejich. Často chovatelé, které nejsou seriózní bude i nadále chovat dopravce, pouze kastrace se zjevně postiženého psa chovného páru. Potenciální Shar Pei vlastníci měli udělat nějaký výzkum o otok hlezenního syndromu u linek, které uvažují.

Swollen Hock syndrom se může pohybovat od jednoho nebo více útoky, když štěně je mladá a pak žádné další výskyty na časté a pravidelné útoků v celém psího života. Jak nemoc přetrvává bude větší poškození ledvin a jater, které nebudou opraveny v těle, což vede ve zkráceném délky života a často náhlé smrti v důsledku ledvin a selhání jater.

Útoky mohou být mírné povahy velmi závažné. Mírné případy mohou zahrnovat otok tlamy a očí, mírné zvýšení teploty a citlivost zadních nohou do pohybu nebo doteku. V těžších případech se pes může být v pořádnou dávkou bolesti a nemusí být schopen postavit jakýkoli dotyk na čenichu, očí nebo zadní nohy, všechny, které budou patrné oteklé. Teplota může povznést nad 107 stupňů, která se stane život ohrožující samo o sobě jako o nástavby začínají rozkládat při těchto teplotách. Pes může třást a plakat nebo kňučet a nedokáží regulovat svou tělesnou teplotu. Pes může stát s jeho nebo její záda prohnutý jako kočka a bude mít vážné záchvaty průjmu a zvracení. Typicky tito psi nebudou jíst ani pít ani kvůli bolesti v ústí oblasti.

Zatímco není tam žádná léčba či prevence k útoku zbytnělé aspirinu hlezenního syndromu a chladné vodní lázně a výplachy lze použít ke správě horečku. Bolest léky mohou být podávány u veterináře v případě potřeby. Nízký obsah proteinů potraviny a doplňky na podporu ledvin a jater fungování může být možnost diskutovat s veterinářem. Informujte chovatele ihned, pokud vaše štěně má záchvat rozvodněné hlezen syndromu. Většina štěňat bude mít útok mezi 4 – 18 měsíců, pokud je to bude problém se psem, ale někdy štěně útoky jsou nepochopený a špatně diagnostikují. Vzácně dospělých, kteří nikdy neměli útok jako štěně začne mít, když jsou dobře za mladistvých fáze.
Swollen Hock syndrom, zdravotní problémy, zdraví, Genetické poruchy, společné problémy

Pochopení problémů močových cest u psů
Cystinurie a ledvinové kameny u psů
PRA: Sight-Stealing genetická porucha, Listy Psi Blind, ale ne utrpení
Páteře Problémy v dlouhém couval plemen
Lip skládání Pyoderma
Infekce horních cest dýchacích
Zarostlé Řasy způsobit podráždění, bolest, možný Vision Ztráta
Legg-Perthe nemoc: Not-So-Hip porucha
Puzzle paralýzy
Skye Limp, Puppy Rostoucí problém
Flea Bite Dermatitida: Velmi Pesky Problém

Leave a Reply