Sytič: A, jimž lze předcházet jíst problém

Koně mohou vyvinout zlozvyk polykal své jídlo příliš rychle, a ne žvýkat, stejně jako to musí být před polykáním. V obou těchto případech jídlo může skutečně podat koni do jícnu, což vede k onemocnění známé jako sytiče. Choke je nejvíce často není život ohrožující, ale to může být velmi alarmující jak koně a majitele, a může být potenciálně problematické, pokud blokáda není jasné, na jeho vlastní.

Jednou z největších příčin sytič se nachází v koně, které jsou krmiva suché krmivo pelety nebo seno kostky, nebo krmivo, které je vysoko v řepných řízků. Všechny tyto typy zdrojů jsou velmi suché a rozšířit, když vlhkost v hubě koně a trávicího traktu přijít do styku s potravinami. Pokud je kůň ve spěchu k jídlu, nebo je jen líný a není rozbít jídlo a smíchejte sliny se pomocí krmiva v ústech, jídlo absorbuje vlhkost dále po krku. To způsobí, že se potraviny bobtnat v tomto místě jícnu, což způsobuje ucpání pro průchod zbytek potravin, které se jednoduše kupí na horní. V extrémních případech tlumivka zálohování potravin by mohl dosáhnout otevření plic, což může být nebezpečné, a dokonce i smrtelná, pokud se krmivo dostane do plic. Koně s tlumivkou nezdá se, že přestat jíst, dokud se situace stává velmi nepříjemné, takže je pravděpodobné, že bude značné nahromadilo potravin.

První známky sytič jsou obvykle nadměrné slinění z úst během nebo mírně po jídle. Kůň bude obvykle stojí s jeho nebo její hlava dolů, a může mít konstantní propuštění z nosních dírek, která zahrnuje kousky potravin a částečně žvýkat materiálů. V některých případech se kůň bude mít bolesti, hrabání v zemi, kašel a objevit se dusit. Jestliže on nebo ona má problémy s dýcháním, budou nervózní a zobrazí panice.

Když si všimnete, první známky sytič ihned odstraňte veškeré krmivo, ale ponechat hodně čerstvé vody. Pokud kůň není ustájen přesunout do stánku, takže nemohou pokračovat pást. Pokud paušální v jícnu je v oblasti krku, může světlo masírování místě někdy způsobit jídlo pohybovat dost projít dolů jícnu, ale ne tlačit nebo zmáčknout oblast protože může dojít k poškození jícnu, což má za následek více vážné problémy.

Pokud je čerstvá tekoucí voda v oblasti zkuste vložit hadici do rohu tlamy koně a jen tekoucí vodu ústy, bude spouštět polykací reflex a přidat další vlhkost, pomáhá rozbít bouli. Pokud zablokování je na místě více než hodinu a kůň není schopen přesunout jeho nebo sebe, kontaktujte veterináře, který může použít žaludeční sondou přidat vodu do oblasti a rozbít blokádu. Nepokoušejte se strkat dolů jícnu s žaludeční sondou, protože to může vážně poškodit jícen, což ve stálých potížemi při polykání. Krmivo vlhké kanály such as kaše pro alespoň 72 hodin po problému, aby se zabránilo opakování.

Jakmile kůň měl problém s tlumivkou nebo pokud jste krmení suché pelety nebo příděly s řepných řízků je důležité začít zvlhčení jídlo před krmením. Kromě toho lze cihly nebo velké kameny o velikosti baseballu být uvedena do podavače zpomalit koně schopnost douškem soust jídla najednou.
Choke, krmení, získané poruchy, zdraví, poruchy zažívání

Řezy a rány
Mýty a nedorozumění s obřích plemen psů
Problémy se zuby: Plaque výstavbě, tatarské problémy
Protein Ztráta enteropatie, A Difficult Stav k diagnostice a léčbě
Potomac Fever: Sezónní Bakteriální infekce
OCD léze v pěstování Juvenile Koně
Equine Herpes Virus: starost o klisny a hříbata
Wobbler syndrom není vždy EPM
Prodloužený měkké patro, hlavní příčinou dýchacích obtíží v krátkém náhubek psů
Mazové adenitis: Suchá kůže snímku na Extreme
Zánět slinivky břišní

Leave a Reply