Teplo Stoke Is Not Just A Summer Problém

Teplo mrtvice je závažný problém, s koňmi, které majitelé měli být vědomi a sledovat, kdykoli se výkonu své koně. Backyard koně nebo koně, které jsou jen upravená nebo vykonávána příležitostně jsou na mnohem vyšší riziko, že koně, které se používají běžně. Kromě koně, kteří jsou obézní nebo mají problémy s dýcháním jsou více náchylné k úpalu než koně stejného věku, které nemají problémy s nadváhou nebo dýchací problémy.

Heat mrtvice je ještě problematičtější v letních měsících, ale také se stane na jaře a na podzim, a to zejména v horkých dnech nebo dnech, kdy vlhkost je velmi vysoká. Kombinace vysoké vlhkosti a tepla je mnohem horší, než jednom stavu odděleně pro koně i jezdce, tak péče musí být přijata na základě těchto podmínek.

Teplo mrtvice nastane, když kůň není schopen správně chladit jeho nebo její tělo. Když stoupá tělesného tepla, bude koně přirozeně zvýšit jejich dechová frekvence a začnou potit obě funkce, které pracují na ochlazení organismu odpařováním a zvýšené kyslíku do těla buňky. Když kůň není schopen chladit jeho těla kvůli vysoké vlhkosti, cvičení a tepla tělo reaguje nadměrného pocení stejně jako rychlé srdeční frekvence a dýchání. Často kůň, který má tepelnou stroke bude pant a dechu přes ústa, stojí s nohama rozšířena na stranu a objeví nekoordinované, potácet se a dokonce kolaps.

Rychleji, že vlastník reaguje rychleji kůň zotaví z tepla mrtvice. Při prvních známkách, že koně dechová frekvence je vyšší než tepové frekvence, jezdec by měl okamžitě dostat koně ven na slunce a do chladnější oblasti. Pokud je to vůbec možné studenou nebo chladné vody by měl být spuštěn v průběhu těla koně nebo koně by mělo být provedeno do potoka, jezera nebo rybníka tak, že tělo může být zchlazen rychle a efektivně. Pokud není voda k dispozici dostat koně z nejlepších umístění ze slunce a ventilátor, koně na pomoc s odpařování potu a chlazení těla. Nikdy chůze nebo jog koně, dokud měli dechovou frekvenci a srdeční tep se vrátil k normálu po dobu nejméně 30 minut. Koně, kteří mají abnormální srdeční frekvence a dýchání sazeb a zastavit pocení nebo kolaps bude potřebovat okamžitou veterinární pomoc.

Není žádný důvod se domnívat, že chlazení větší svaly nohou a zpět se studenou vodou povede k křeč nebo svalové křeče, zejména u koní, kteří jsou v pokročilých fázích tepelného mrtvice. Nenechte si jednoduše umístit mokré ručníky na koni, pokud jste neustále jejich odstranění a re-chlazení je ve vodě. Mokrý deku nebo ručník vyzvedne a podržte teplo a vlhkost v blízkosti těla, zcela zvrátit to, co se snažíte dosáhnout.

Vždy uveďte hodně vody a času na odpočinek pro koně, které jsou vykonávány v horkém počasí nebo v případě, že jsou používány pouze příležitostně. Snažte se vyhnout jízdě v žáru dne a cvičení v chladnějších ranních a večerních hodinách.
Tepelný šok, získané poruchy, zdraví

A strastí kožních alergií u psů
Rozvoj pes First Aid Kit
Wobbler syndrom není vždy EPM
Stárnutí bere svou daň v podobě společného onemocnění
Hive Talkin ‘- Psi Get The Itch příliš
Široký rozsah kulhání problémy u koní
Psí Vzorované Plešatost: Sign of Auto-imunitního potíží?
Polycystická onemocnění ledvin (PKD)
Agouti Gene Za Mnoho páskovaných Coats ve špičáky
Myslíš, že váš pes je Red Nose Není problém? Zamyslete se znovu
Mediální Humerálně kondylu

Leave a Reply