Tetanus: A Fatal Lockjaw nemoc

Je těžké uvěřit, že ve většině půd existuje mikroskopický organismus, který je schopen zabíjet koně, nebo osoba, jen u malého množství dostává do řezu nebo otevřené rány. Clostridium tetani je mikrob, který je zodpovědný za způsobuje stav nejvíce běžně známý jako lockjaw u koní, ale také známý jako tetanu u lidí.

Tetanus nebo lockjaw je způsobeno, když otevřená rána, řez nebo zranění je v kontaktu s Clostridium tetani v půdě nebo na zboží, které propíchneme koňské kůže. Mikrob pak produkuje toxin v těle, která se váže pouze na nervy blízkých zranění, jejich použití cestovat až do mozku a míchy. Poté, co v mozku nebo míchy exotoxin začne zničit buňky, což vede k několika vážných onemocnění.

Největší a nejvíce problematické výsledek expozice toxinu produkovaného Clostridium tetani je, že svaly těla čase a nejsou schopni se uvolnit. U koní se může silné svaly, které ovládají čelist zámek nebo utáhněte ve sjednané poloze a nesmí uvolnit, aby ústa otevřít. Kromě toho svaly dolních končetin smlouvy, tak, což vede koně stojící s nohou do strany, často popisován jako koza na řezání postoj. Koně budou brzy schopni se pohybovat nebo jíst, a oni budou přecitlivělí na zvuky nebo pohyby. Jelikož úroveň toxinů v těle se budou lišit, některé koně mají mírné případy příznaků, zatímco jiní budou těžké. V nejtěžších případech se svalové křeče bude mít za následek záchvaty a úmrtí v důsledku srdeční a dýchací selhání.

Jakmile kůň vyvíjí lockjaw tam je málo, co lze udělat jiný, než se snažit spravovat veškeré změny v prostředí, udržet koně v klidu a stájích, a poskytují myorelaxancia pomoci, aby se zabránilo poškození svalové hmoty. Kromě toho lze protijedy být poskytnuta pomoc, aby neutralizovat jed, ačkoli tělo koně bude také pracovat na neutralizaci toxinu. Většina koní bude potřebovat stavební zdroj suplementaci a dokonce IV nebo Umělá výživa, aby jejich metabolismus funguje správně. Asi 20% všech koní, které se vyvíjejí lockjaw může být úspěšně léčena.

Tam je způsob, jak zabránit lockjaw nebo tetanus u koní, stejně jako u lidí. To zahrnuje rutinní očkování, který obsahuje počáteční léčbu a pak se zesilovač ve třech až šest týdnů, následuje roční booster. Hříbata mohou mít své první tetanu očkování ve čtyřech měsících, ale v případě, že klisna byla očkována hříbě bude mít nějakou ochranu pro prvních měsíců života. For neočkovaných klisen a jejich hříbat může antitoxin být podáván, která bude poskytovat krátkodobou ochranu, dokud se rutinní očkování harmonogram může být provedena.
Tetanus, získané poruchy, zdraví

Umělé dýchání a CPR pro psy
Jak zjistit, zda Váš kůň má Worms
Obecné Stav ovlivňuje psa plodnost
Doggy Day stará a zdravotní problémy, pro psy
A strastí kožních alergií u psů
Pupilární membrána často přítomný, obvykle nechává Vision NESNÍŽENÉ
Folikulární Dermatitida Annoying Skin Problem
Dermatomyozitida je nejčastější u mladých kolie a Ovčáci
Spongy Hoof – Opposite Of Dry Hoof
Pláč a trhání u psů
Vrozená Jaterní fibróza V švýcarských koně Freiberger

Leave a Reply