Tetanus: Dobrý výroba a Rutinní očkování může prevenci této choroby

Koně a lidé jsou s největší pravděpodobností kandidáty k rozvoji tetanu, stav způsobený kontaktem s Clostridium tetani. Tato bakterie se běžně vyskytují v půdě na pastvinách, na kovové nebo dřevěné nebo prakticky libovolné špinavý povrch ve stabilním, přívěsu nebo stodola, která není pravidelně dezinfikovat a čistit. Bakterie se mohou vstoupit do těla koně přes jakékoliv otevřené zranění, ale škrty nebo popáleniny jsou nejvíce obyčejná forma vstupu do těla. Velké nebo malé Bodné rány jsou zdrojem vstupu do těla a jsou nejvíce problematické, protože bakterie jsou schopny získat hluboké přístup k tělu velmi rychle.

Aby bakterie žít, musí být udržovány v anaerobním stavu, nebo pryč od kyslíku. Půdy nebo nečistoty na povrchu je ideální, a to zejména v případě, že plocha je vlhký a tmavý. Častým problémem u koní jsou zranění na noze, zejména propíchnutí nehty nebo ostrými dráty, které mohou být v půdě, což ostrý předmět vstoupit do rány spolu s některými z půdy a přiložených bakterií.

Jakmile Clostridium tetani je bezpečně v těle pryč od kyslíku, okamžitě začne množit. To zase vytváří toxin, který má vliv na centrální nervový systém tím, že brání svaly relaxaci po jejich smluvně. U koní proti tetanu je často známý jako lockjaw, protože kůň nemůže uvolnit spodní čelist, aby mohli jíst. Svalové křeče, neschopnost se pohybovat a přecitlivělost na světlo, zvuk a pohyb, které spouštějí křeče Svalová jsou snadno uvést do koně. Zotavení z tetanu koní je velmi špatná s asi 3/4 všech koní, které se vyvíjejí proti tetanu na tuto nemoc umírá každý rok.

Tetanus může být zabráněno u koní přes rutinního očkování, stejně jako bezprostřední léčbě jakýchkoli ran. Čištění stájí a pastvin a odstraňování starých nehty, ploty, dráty a jiné ostré předměty je jednoduché a snadné, často brání mnoho různých zranění, stejně jako snižuje potenciál pro tetanu. Rutinní čištění a dezinfekci stánků stájí, zařízení a technologií, stejně jako odstranění nějaké staré nebo znečištěné ložní prádlo z stáncích včas a denní móda je zásadní omezení oblastí, kde anaerobní bakterie mohou žít. Dobře větraných stánky a pohyb vzduchu ve stáji je také důležité při kontrole bakterie.

Pokud váš očkována kůň byl zraněn, může veterinář rozhodnout poskytnout booster vakcíny proti tetanu toxiod zvýšit imunitu. I dříve neočkovaných koní může být poskytnuta nouzového očkování, i když to nemusí být stejně účinné jako u koně s pravidelnými ročními očkování. Těhotné klisny by měly být očkováni proti tetanu poskytovat své hříbat s ochranou před bakteriemi, dokud oni mohou být očkovány sami.
Tetanus, Získané poruchy, zdraví, očkování

Pelger-Huet syndrom: Přihlásit věcí příštích?
SCID V Arabové
Zdravé a problematická Cvičení
Moon slepota u koní má špatnou prognózu Long Term
OCD léze v pěstování Juvenile Koně
Jak se starat o koně trpí podvýživou
Jak zjistit, zda Váš kůň má Worms
KCS u psů
Jaterní poruchy a tělo koně
Mýty O mange
Psí kapání z nosu: mizerná situace pro všechny druhy

Leave a Reply