Trávicí Canal Funkce V Horse Health

Zažívací trakt u koní je v podstatě kompletní zažívacího traktu od úst všech cesta až do řiti. Existuje několik různých součástí nebo profily koně trávicí trubice, všechny, které musí fungovat společně, aby se potraviny řádně strávena, aby živiny být absorbovány do krevního řečiště, jakož i na nakládání materiálu být eliminovány z těla. Každý z úseků nebo komponentů trávicí trubice nebo zažívací trakt, který nefunguje správně, může mít menší či větší vliv na koně celkové zdraví a výživy úrovni, bez ohledu na typ krmiva stanoveného.

V horní části trávicí trubice obsahuje ústa, zuby a jícen, všechny, které pracují na předem prolomit jídlo, obvykle trávy, seno nebo zrna, na menší části, aby bylo možné trávicí procesy dokončeny v žaludku a střevech. Starší koně a koně s zubu a zubní problémy mají často problémy v žvýkání a rozbití potraviny, což vede k větší problémy s trávením další podél trávicí trubice. Sliny jsou klíčové v horní části trávicího traktu, protože to pomáhá zvlhčovat jídla i kdo trávení. Odhaduje se, že průměrný kůň produkuje 10 galonů slin v období 24 hodin, z nichž většina se vstřebává do potravin, které se žvýkaní spustit trávicí proces.

Jícen je svalová trubice dlouhá, která nese žvýkal jídlo z úst do žaludku. U dospělého koně jícnu je přibližně 50 – 60 palců na délku a tlačí jídlo společně pomocí svalové vln. Když koně jíst potraviny, které jsou suché nebo nemají vyrábět dostatek slin jídlo může být podáno v jícnu, což vede k onemocnění známé jako sytiče.

Žaludek koně obsahuje mnoho různých průchodky pro sekreci trávicích enzymů a kyselin. Stejně jako lidé, mohou koně mají nerovnováhy v sekretu v žaludku vede k zažívacím problémům. Kůň může mít problémy s trávením, když je krmivo náhle změnila, pokud pijí nadměrné množství vody při jídle nebo při nesprávné druhy potravin, tvoří podstatnou část stravy.

Na výjezdu z žaludku je tenké střevo, které je až 70 metrů dlouhé na vyspělém koně. Tato oblast je důležité v absorpci živin, stejně jako regulace krevního chemie. Slinivka se nachází v oblasti tenkého střeva a je nezbytný pro vstřebávání mastných kyselin, cukrů, vitaminů a minerálních látek. Tenké střevo může ucpat, nebo zkroucené, což v podmínkách život ohrožující.

Tlusté střevo obsahuje několik oddílů, včetně cecum, který je odpovědný za další trávení vysoce vláknitého materiálu. Cecum pojme mezi 28 až 32 litry na tekuté rozložené hmoty a má vysokou mikrobiální populaci pro další trávení. Cecum vlévá do tlustého střeva, které je rozděleno do dvou samostatných sekcí, z nichž každá o 10 stop na délku. Tračník je zodpovědný za reabsorbing vody a pohybuje se odpadní materiál z těla. Impactions a kroutí v tlustém střevě jsou poměrně časté u koní a může být smrtelný, pokud není opravena.

Anu je vnější otevření malého tlustého střeva, poslední nohu, která je známá jako konečníku. Je normální, že zdravý kůň vyhnat přibližně 30 až 50 liber z fekálního materiálu za den, a mít alespoň 6 stolice denně. Typicky nádory nebo kusy na řiti může vést k problémům s infekcí a překážky, ale ty jsou relativně vzácné.
Zažívacího traktu, poruchy zažívání, tlumivka, zdraví

Zdraví
Krmení starší pes
Potrhané vazy ovlivnit Zvířata stejně jako lidé
Foot Zranění
Laminitidy Nebo Zakladatel: nejčastější příčinou problémů nohy
Mastocytů
Hypertrofická osteodystrofie Je Large Breed Growth Problém
Sluchu snadno zjistit, Not So snadno vyléčit
Equine polysacharid Storage myopatie
Průlomy v psím zdravotních problémů, které
Dermatomyozitida je nejčastější u mladých kolie a Ovčáci

Leave a Reply